İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 81 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında virüsten 81 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Toplamda ölü sayısı 2 355’e yükseldi. Vaka sayısı 695 artışla 19 621 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı ise 1 388 olarak belirlendi.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 81 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 81 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 627 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te ilk koronavirüsü hastası 31 Ocak 2020 günü Jönköping’de ortaya çıkmıştı. Virüsten ilk ölü ise 11 Mart 2020 günü gerçekleşti. Koronavirüsü hâlâ büyük bir tehdit olarak tüm dünyayı korkutuyor. İsveç’te 70 ve üzer, insanların büyük risk grubunu oluşturdukları ve evde kalmaları çok zorunlu olmadıkça kişisel kontaklardan kaçınmaları öneriliyor.

Lise ve iniversite, yüksekokullar ve yetişkinlerin katıldığı meslek kurs lokalleri kapalı ve uzaktan eğitim süreci devam ediyor. 50 kişi ve üstü tüm iç ve dışarı toplantılar 15 mayısa kadar yurtiçine seyahat yasakları sürüyor. Stockholm Bölgesinde temel  ve lise eğitiminde Anadili dersleri de uzaktan eğitime bağlandı ki, bu anlaşılır bir durum değil. Anadili derslerine katılan öğrenci grupları 1 ile 10 öğrenci arasında değişiyor.

Bir gazetecinin “Birçok ülke Covid-19 hastası olan çocuklarda kawasaki hastalığında bir miktar artış bildirilmiştir. Bu konuda ne biliyorsun?” sorusuna Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyolog Anders Tegnell, “Bugün bunun hakkında herhangi bir raporumuz yok, bildiklerim İngiltere'de bile çok sıradışı. Orada, covid-19 ile bir bağlantı olup olmadığını bilmediğinizi, ancak araştırdığınızı Ulusal Sosyal İşler Kurulu ile birlikte söyleyebiliriz. Bu konuda ne kadar bilgi sahibi olduğumuzu göreceğiz” yorumunu yaptı.

İsveç koronavirüsü korona salgını Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Ulusal Sosyal İşler Kurulu Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ