İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSTEN ÖLENLERİ SAYISI 67 OLDU

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın topntısında koronavirüsünden ölenlerin sayısı 67 artışla 2 653 olduğunu açıkladı. Vaka sayısı 21 092 olurken hastanelerde 1 476 kişi tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSTEN ÖLENLERİ SAYISI 67 OLDU
İSVEÇ’TE BUGÜN VİRÜSTEN ÖLENLERİ SAYISI 67 OLDU Admin
Bu içerik 710 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell bugünkü basın toplantısında son 24 saatte 67 kişinin öldüğünü açıklarken vaka sayısının 21 092 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısın ise 1 476 olduğunu belirtti.

Basında İsveç’in “yanlış yolda olduğuna” dair çıkan haberler konusunda ise, “Hayır, ama bunun çok farkındayım. Bu konuda  çok yıllar çalıştım ve bazen iyi olacak, bazen de kötü. Bence, kan önemlidir hele insan kanı, fakat sahip olduğumuz bilgi ve sahip olduğunuz araçlar ile önemlidir. Zaman içerisinde insan değişmeye ihtiyacı da vardır” değerlenmesini yaptı.

Tegnell, Aftonbladet gazetesine verdiği demeçte, “İsveç sert eleştiriler alsa da, kamuoyu son haftalarda bir miktar dalgalanmaya başladı. Çarşamba günü, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) İsveç'in "gelecekteki bir modeli temsil edebileceğini" iddia etti. Ancak yine de Teğnell, İsveç’in izlediği yolun doğru olup olmadığ konusundan da tam emin değil. Devamla, “Hiç ikna olmadım. Bunu sürekli olarak kurumda düşünüyoruz. Neyi daha iyi yapabiliriz ve bunu nasıl durdurabliriz? Bunu her zaman düşünmek zorundasınız çünkü sürekli yeni bilgiler ve yeni zorluklar var” diyor.

Basın toplantısında insanların seyahat etmekten geri durmaları ve sık sık ellerini yıkamaları da önerildi. Anders Tegnell bir soru üzerine, “Epidemi bittiği zaman herhangi bir yerde uzun bir tatil yapacağım” ifadelerini kullandı.

İsveç koronavirüsü koronavirüsü salgını Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ