İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNKÜ BİLANÇO 16 ÖLÜ

1 Mayıs ve haftasonu nedeniyle son 48 saatte virüsten ölümlerde düşüş görüldü. İki günde ölüm vakası 83 olarak ortaya çıktı. Son 24 saatte ise 16 kişi yaşamını yitirdi. Toplmda 2 669 kişi virüsten öldü. Vaka sayısı 21 520 ve 1 515 kişi de hastanelerde tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNKÜ BİLANÇO 16 ÖLÜ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜNKÜ BİLANÇO 16 ÖLÜ Admin
Bu içerik 620 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Ölenlerin sayısı : 2 669

Vaka sayısı : 21 520

Tedavide olanlar : 1 515

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu baş epidemiyoloğu Anders Tegnell bugünkü basın toplantıısnda genel durumu anlatırken Minnesota Üniversitesi’nin yeni bir raporunda pandeminin iki yıl gibi bir zaman devam edeceğinin söylerken, “Farklı alanlarda alınan çeşitli önlemler göz önüne alındığında ve biraz yarı yolda durdurduğumuzda, o kadar uzun sürebilir, o zaman belki birkaç ay sürecek, sonra geri gelecektir. Eski pandemilerin birçoğu da uzun süredir var. Kısmen bu ve inişten önce, dünyada her türlü iyi istikrarlı pozisyonumuz olması 1-2 yıl sürebilir. Bu durumda yaşlıların uzun süre korunmaları gerekecek.” değerlendirmesini yaptı.

Koronavirüsü İsveç’te Çin üzerinden değil de, Kuzey İtalya üzerinden geldi. Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bu konuda acil önlem almak ya da almak arasında bir bocalama dönemi geçirdi. Tegnell, “İtalya muhtemelen büyük bir biçimde gözümüzü açmamızı sağladı. Diğer ülkelerde de ne kadar büyük olabileceğini ilk kez gördük” dedi.

İsveç koronavirüs salgınının artmaması ve daha çok insana bulaşmaması için büyük çaba gösteriyor. Virüs belli bir çizgide kalması ve aşağıya doğru indirilmesi için İsveç modelinin işe yaradığı ileri sürülüyor. Sağlık kurumlarının bu sorunu çözeceğine inanılıyor. Bu durumda bile fazla insana bulaşma olasılığının göz ardı edilmemesine dikkat çekiliyor.

İsveç koronavirüsü koronavirüs salgını Ulusal Halk Sağlıüı Kurumu Anders Tegnell ABD Minnesota Üniversiitesi rapor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ