İSVEÇ’TE VAKA SAYISI 23 913 YÜKSELDİ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronavirüs vakasının 23 913 ve yaşamını yitirenlerin sayısının 87 artışla 2 941 olarak açıkladı. Hastanelerde ise 1 620 kişinin tedavisi sürüyor.

İSVEÇ’TE VAKA SAYISI 23 913 YÜKSELDİ
İSVEÇ’TE VAKA SAYISI 23 913 YÜKSELDİ Admin
Bu içerik 600 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronaya ilişkin güncel haberleri paylaştı. Bu duruma göre vaka sayısı 23 918, yaşamını yitirenler 2 941 ve tedavi altında bulunanlar ise 1 620 olarak açıklandı.

Koronavirüsünün az da olsa yavaşladığı belirtilirken Amerikalı araştırmacılar mutasyon geçirdiğini ve daha tehlikeli duruma gelebileceğini ileri sürdüler. Bu yönde yeni bulgular keşfettiklerini ve ana hücrenin daha da saldırgan bir yapıya bürünebileceğini açıkladılar. Epidemiyolog Anders Tegnell, “Bunun daha baskın olduğunu ve bunun birkaç farklı nedenden kaynaklanabileceğini görüyoruz” dedi.

Anders Tegnell basın toopşlantısında, “Bu araştırmacıların zaman içinde gittikçe daha baskın hale geldiğine işaret ettikleri bir farklılık var. Klasik bir mutasyon veya genetik materyalini ifade etmenin bir yolu ise, akademisyenler tartışabilir. Bunun yayılmasında biraz daha iyi görünen bir varyantı var ve Avrupa'da ve Çin dışında egemen olanı var” değrlendirmesini yaptı.

Araştırmacı Bette Korber Facebook sayfasından,“Aşılar ve antikorlarla klinik testler yapmaya başladığımızda şaşırmamayı göze alamayız. Lütfen bilime ve tüm küresel araştırma ekibinin bu konuda olduğuna güvenin. 30 yıldır araştırmacı olarak hiç görmediğim şekilde işbirliği yapıyoruz ”diye yazdı.

İtalya’da Mario Negri Araştırma Enstitüsü başkanı Giuseppe Remuzzi şu anda yayılmakta olan virüsün ülkeyi vurduğundan ve sağlık hizmetinin test edildiğinden farklı olduğunu söylüyor. Giuseppe Remuzzi,” Bergamo'daki hastanede gittikçe azalan vakalar daha az ciddi durum gösteriyor.Ayrıca diğer hastanelerden de yeni hastaların daha az ciddi hastalandığını bildiriliyor” diyor.

İtalya, yaklaşık iki ay önce tüm toplumu eve kapatan ilk ülke oldu. Ancak Pazartesi günü, kısıtlamalar hafiflemeye başladı. Örneğin, İtalyanların akrabalarını ziyaret etmelerine izin verildi, ülkenin parkları yeniden açıldı ve take-away yiyecek sunan restoranlar bu yönde hizmet verebilecekler.

İsveç koronavirüsü korona salgını Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell İtalya Giuseppe Remuzzi Bette Korber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ