İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ ÖLÜM BİLANÇOSU 99 OLDU

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında son 24 saatte ölüm vakalarında 99 artışla sayının 3040’a ulaştığınğ açıkladı. Toplma vaka sayısı 24 623 ve hastanelerde ise 1 645 kişi tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ ÖLÜM BİLANÇOSU 99 OLDU
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ ÖLÜM BİLANÇOSU 99 OLDU Admin
Bu içerik 765 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç genelinde bugün vaka sayısı :24 623, yaşamını yirtirenler: 3 040, hastanelerde: 1 645 kişi

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell virüsle iligi sayısal açıklamaları yaparken, “Şimdi buna ilişkin olarak eğrinin sınırın altında kalmasını sağlamak gerekiyor” ifadelerini kullanıyor. Koronaviründen ölenlerin yarıdan fazlası Stockholm Bölgesinde olduğu görülüyor. Virüsten en çok etkilenen kent olarak başkent Stockholm ön plana çıkıyor. Ölümlerin yüzde 80’den fazlasını 70 yaş ve üstü oluşturuyor. Yaşlı bakımevlerinde ölümlerin fazlasıyla ortaya çıktığı görülüyor.

İsveç’te sağlık işleriyle uğraşan yetkili kurumlar halktan sadece korunma önlemlerine uymalarını istemekten başka fazla birşey yapamadıkları görülüyor. İnsanların maske takmak, mesafeyi korumak, ellerini sık sık sabunlu suyuyla yıkamak ve dezenfektan kullanmak başta gelen öneriler oluyor.

Ulusal Sağlık İşleri Kurulu’ndan İréne Nilsson Carlsson, “Uzun vadeli önlemler gerekiyor, ancak burada ve şimdi üzerinde çalışmamız gereken şeyler de var. Başarılı olmak için liderlik, eğitim ve ekipman kombinasyonunun olduğunu gördüğümüz hijyen rutinlerini uygulamaktır.. Yeni bir ilerleme kaydedip etmediğimizi hesap etmemiz için plan yapmak önemlidir. Ya değilse, enfeksiyonun ülkenin diğer bölgelerine mi taşınacağını kestirmek gerekir.

Enfeksiyonun yayılmasını izlemeye devam etmeli, nasıl geliştiğini ve bu problemleri neden bazı yerlerde ortaya çıktığını daha iyi anlamalıyız. İstatistiklerde şimdi ölenler olarak gördüğümüz birçok kişi birkaç hafta önce enfekte oldu. O zamandan beri belediyelerde çok şey yapıldı” yorumunu yapıyor.

Anders Tegnell, “Vaka sayısı temel olarak toplam vaka sayısını takip etmiştir. Bununla birlikte, hâlâ biraz azalan bir seviyededir. Bu, Stockholm'deki yaşlı bakımevlere baktığınızda diğer bölgelere oranla daha açık görülüyor. Bu durumda Stockholm en çok etkilenen bölge. Stockholm'den çıkardığımız dersler, ülkenin diğer bölgeleri de bizimle birlikte ders çıkarmalıdır” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu koronavirüsü Stockholm yaşlı bakımevi İrene Nilsson Carlsson Ulusal Sağlık İşleri Kurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ