İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ BİLANÇO AĞIR: 135 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu ve iligili diğer kurumlar bugünkü basın toplantısında 11 Marttan bu yana en fazla ölüm vakasının yaşandığını 135 kişinin virüsten yaşamını yitirdiğini açıkladılar. Toplam vaka sayısı 25 bini geçerek 25 265’e ulaştı. Ölüm vakası3 175 ve hastanelerde de 1 672 kişi tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ BİLANÇO AĞIR: 135 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ BİLANÇO AĞIR: 135 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 924 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te son durum, 25 265 vaka, 3 175 ölüm ve 1 672 kişi de tedavi altında bulunuyor. Bunların 481’i yoğun bakım ünitelerinde tedavi görüyor.

Koronavirüsünden dünya genelinde 3 940 289 vaka sayısına ulaşırken, 271 418 kişi de yaşamını yitirdi. İsveç Ulusal Halk Sağlığı epidemiyologlarından Anders Wallensten bugünkü basın toplantısında, “Yoğun bakım ünitelerinin sayısı konusunda endişelerimiz mevcuttur. Halk Sağlığı Kurumu sürekli bir düşüş görmektedir. Bir ayda ilk kez, yoğun bakımdaki hasta sayısı 500’ün altında, 481 hastamız var. Huzur ve rahatımız yok, uzun süredir tedavide olan çok insanımız var ama, daha kötüsünü beklemiyoruz” yorumunu yapıyor.

İsveç Hükümeti, devam eden koroner enfeksiyon için haftada 100.000 testin yapılması amacını taşımaktadır. Bu amaca ulaşmak için testlerin sayısı büyük ölçüde arttırılmalıdır. Bunun sorumluluğu bölgelere ve belediyelere aittir. Fakat henüz bu konuda test çalışmalaları hâlâ yetersiz durumdadır.

TT haber ajansının edindiği bilgilere göre,temas kurulan bir dizi bölge, diğer şeylerin yanı sıra sağlık ve bakım çalışanları için test  istasyonları ve örneğin yaşlı evlerine giden özel örnekleme ekipleriyle yapılan testleri genişlettiklerini veya genişletmeyi planladıklarını belirtilmektedir.

Stockholm’un kuzey semti Solna bölgesindeki Berga adlı yaşlı bakımevinde kalanların yarısından fazlası virüsten yaşamını yitirmiş ve sağlık personeli virüse yakalanmıştı. Stockholm Cumhuriyet Savcısı Gunnar Jonasson, işyeri çalışma ortamına yönelik gerekli önlemlerin alınmaması ve bu durumun suç teşkil ettiğini ileri sürerek bakımevi hakkında ön soruşturma başlattı.

Stockholm Cumhuriyet Savcılığı yaynladığı basın bildirisinde, “Bölge sakinleri arasında yüksek ölüm oranlarına, bazı personelin covid-19 tarafından enfekte olduğuna ve diğer şeylerin yanı sıra temel bakım rutinlerine ilişkin düzenlemelere uymadıklarına dair raporlar bulunmaktadır. Bu nedenle, neler olduğunu araştırabilmek için bir ön araştırma başlattık. Ön soruşturma başlangıç aşamasındadır ve şu anda herhangi bir şüpheli bulunmamaktadır” denildi.

İsveç koronavirüsü koronavirüsü salgını Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Wallensten Stockholm Solna Gunnar Jonasson Stockholm Cumhuriyet Savcılığı Berga yaşlı bakımevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ