İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE DÜŞÜŞ VAR

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında ölüm vakalarında düşüş görüldü. Son 24 saatte ölüm vakalarında 31 artarak toplamda 3 256 oldu. Vaka sayısı 348 artışla 26 670 ve hastanelerde 1 738 kişi tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE DÜŞÜŞ VAR
İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE DÜŞÜŞ VAR Admin
Bu içerik 652 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında açıklanan rakamlar koronavirüsündeki vaka ve ölüm oranlarında son üç gündür yaşanan düşüşleri gösteriyor. Genel olarak günlük ortalama 500 üzerinde olan vakası aşağılara inme eğilimi gösteriyor. Bugün son 24 saatte 31 ölüm, 348 yeni tespit vakası yaşanırken toplamda 26 670 vaka, 3 256 ölüm ve 1 738 kişi de tedavi altında bulunuyor.

Ulusal Toplum Sağlığı ve Acil Durum Merkezi Başkanı Dan Elisasson, İsveç Radyosu P1 Sabah proğramına katılarak, ”İsveç, korona salgını konusunda daha hızlı hareket edebilirdi. Karar alma süreçlerinde değişiklikler gereklidir. Ülke olarak daha hızlı hareket etmeyi başardığımızı görmek isterdim. Büyük krizler meydana geldiğinde, bunun arka planına bakacaksınız. Aklımıza şöyle bir soru geliyor, yeterince hızlı mı geçtik? Bu soru zaman zaman ortaya çıkacak,” değerlendirmesinde bulundu.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Wallensten, ” Bizim mesajımız yaptıklarımıza elde tutmak ve aynı biçimde devam etmektir. Zamanla geçtikçe ilerleme riski vardır, şu an belki dedaha iyi görünmeye başlayan rakamlarla birlikteyiz” derken yaşlıları ziyaret ve seyahat konusunda herhangi bir değişiklik olacak mı sorusuna, ” Hayır, böyle bir teklifimiz yok” demekle yetiniyor.

Bir araştırmaya göre, 300.000'in üzerindeki insanın 10 hafta boyunca hafif semptomları vardı ve daha fazlası yine de işe gidiyordu. Bununla ilgili ne diyorsunuz?, sorusuna ise Wallensten, ”Bakmalıyım, ama bulaşmanın azaldığına dair bir sınır olduğu açık. Enfeksiyondan kurtulduğunuz açıklandığında bir şeyi değiştirmeniz gerekiyorsa, böyle bir çalışma var. Şu anda doğrudan yanıtım yok” yorumunu yapıyor.

İsveç Koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Ulusal Toplum Sağlığı ve Acil Durum Merkezi Anders Wallensten Dan Elisasson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ