İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 147 ÖLÜM

Bugünkü basın toplantısında, Ulusal Sağlık Kurulu Acil Müdahale Müdür Yardımcısı Taha Alexandersson, Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, Ulusal Sosyal İşler Kurulu analiz departmanı uzmanı Karin Flyckt ve MSB Operasyonel Daire Başkanı Anneli Bergholm Söder katıldı. Son 24 saatte, koronavirüsünün sonucu olarak 147 yeni ölüm vakası bildirildi. O zamana kadar İsveç'te covid-19'da toplam 3.460 kişi öldü.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU  147 ÖLÜM
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU  147 ÖLÜM Admin
Bu içerik 882 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te dünden bugüne kadar son 24 saat içerisinde 147 kişi koronadan yaşamını yitirdi. Toplam ölüm vaka sayısı 3 460 oldu. Vaka sayısı 27 909 ve hastanede tedavi görenlerin sayısı ise 1 784 kişi oldu.

MSB Operasyonel Daire Başkanı Anneli Bergholm Söder, ” 3,5 aydır korona krizinin yönetimi üzerinde çalışıyoruz. Durum gergin ama dengeli. Şimdi bir sonraki aşamaya geçmek önemlidir. Şimdi ipin ucunu kaçırmamak gerekiyor. Sosyal Koruma ve Hazırlık Kurumu’nun krizde çeşitli görevleri vardır, biri aktörler arasındaki koordinasyonu desteklemek, güvenlik açıklarını belirlemek için analizler yapmak ve toplumun işlevselliğine odaklanarak bunları ele almanın yollarını bulmaktır” ifadelerini kullanıyor.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell ”Davranışlarımızı nasıl değiştirdiğimizi yanıtlamak kolay değildir. Bunu, büyük değişikliklerin olmadığı Telia aracılığıyla takip ediyoruz, bu yüzden hastalık ilerlemesi belirtileri ya da hızlı virüs artışında değişme olmadı. İsveç'teki seyahat önerileri bölgelerdeki büyük farklılıklar ve yayılma riskleri hakkındadır. Mayıs ayının sonunda bir uzlaşma yapacağız ve yaz için makul önerilerin neler olduğunu göreceğiz. Biz buna Mayıs ayı sonunda ya da Haziran başında bu konuyu tekrar ele alacağız” açıklamasını yapıyor.

Ulusal Sağlık Kurulu Acil Müdahale Müdür Yardımcısı Taha Alexandersson, ” Ulusal Sağlık ve Acil  Müdahale Kurulu olarak görevimiz çerçevesinde, sağlık çalışanları, işverenler için ihtiyaç duydukları bakımı yapabilmeleri için bilgi desteği vermeye çalışıyoruz. Tıbbi değerlendirmelerin yanı sıra bir tür  bakım ve bilgi desteği sağlıyoruz. Bizler tedavi yapan kişiler değiliz” diyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Ulusal Sağlık Kurulu Acil Müdahale Kurulu Sosyal Koruma ve Hazırlık Kurumu Anneli Bergholm Söder Anders Tegnell Taha Alexandersson koronavirüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ