İSVEÇ’TE BUGÜN 69 KİŞİ KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ

Ulusal Halk Sağlığı ve diğer kurumların ortaklaşa yaptıkları günlük basın toplantısında koronavirüsünden yaşamını yitirenlerin sayısı 69 artarak 2 529 oldu. Vaka sayısı 28 582 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı ise 1 783 kişi olarak açıklandı.

İSVEÇ’TE BUGÜN 69 KİŞİ KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN 69 KİŞİ KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 599 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç’te koronavirüsü salgını konusunda fazla bir farklılık görülmüyor. Günlük yapılan hesaplamalara göre ortalama 70 civarında insan ölüyor. Günlük yeni vaka sayısı ise 500 ile 600 arasında değişiyor. Yoğun bakım ünitelerindeki hastalar için 1 003 solunum cihazı bulunuyor. Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’ndan Sara Byfors, “Stockholm ve İsveç'in geri kalanında yoğun bakım ünitelerinde bakılan hasta sayısına bakarsak, güçlü bir düşüş eğilimi görüyoruz. Her gün aşağı iniyor” ifadelerini kullanıyor.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun antikor testi çalışmaları yürütmeye büyük önem verdiğini, neden güvenilir test uygulaması yapmadıkları yönünde bir soruya Sara Byfors, “Bu testlere grup düzeyinde güvenebiliriz, o zaman bir birey için test yanlış olduğunu kanıtlayabilir” diyor ve devam ediyor: “Ancak 100.000 kişiye bakarsanız, belirli bir hata payına sahip olabileceğiniz her bireyin testinin doğru olması o kadar da önemli değildir” yorumunu yapıyor.

Dagens Nyheter gazetesinde bir grup araştırmacının yayınladığı makalede, “Toplum bağışıklığı İsveç’in stratejisidir ve bu şekilde devam etmek tehlikelidir” diye yazıyorlar. Bu yöndeki soruya ise Sara Byfors, “Bizim amacımız ya da stratejimiz toplum bağışıklığı değildir. Amacımız, virüsün yayılmasını önlemek, zayıf grupları korumaktır. Değerlendirmeler onlar için bu yönde olmalıdır. Bu bizim stratejimiz değildir” yanıtını veriyor.

İsveç koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Sara Byfors toplum bağışıklığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ