İSVEÇ’TE KORONA VAKASI 30 BİNE YAKLAŞTI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronadan yaşamını yitirenlerin 117 kişi artarak 3 646 olduğunu açıkladaı Vakası 29 207 olarak belirtilirken 1 811 kişi ise hastanelerde tedavi görüyor. Bunların 397’si yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. Dünya genelinde vaka sayısı 4,5 milyonun üzerine çıktı (4 526 850), ölüm olayı 303 405 olarak kayıtlara geçti.

İSVEÇ’TE KORONA VAKASI 30 BİNE YAKLAŞTI
İSVEÇ’TE KORONA VAKASI 30 BİNE YAKLAŞTI Admin
Bu içerik 1089 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronavirüsü vakasında  günlük ölenlerin sayısının ortalama 70 ile 75 kişi arasında değiştiğini ilk günlere göre düşüş yaşandığını belirttiler. Bugün 117 kişi yaşamını yitirirken vaka sayısının 29 207’ye yükseldiği açıkladılar. Hastanelerde ise 1 811 kişi ve bunun 397’si yoğun bakım ünitelerinde bulunduğu ifade edildi.

Epidemiyolog Anders Tegnell, “Biz, temsili olduğunu düşündüğümüz ortalama bir değerdeyiz. On gün önce ve sonra ondan önceki hafta sayıyoruz ve günde 70 ile 75 kişi arasında ölümler yaşanıyor.

Avrupa kıtasında enfeksiyonun yayılma hızında bir miktar düşüş eğilimi görülse de, seviyenin sürdüğü gözlemleniyor. Anders Tegnell’e göre Amerika’da durum “endişe verici” boyutta devam ediyor. Rusya ve Ortadoğu ülkelerinde yayılma eğilimi gösteriyor. Anders Tegnell bu durumu, “Bu ulusal ya da uluslararası olmaktan çok uzak” değerlendirmesini yapıyor.

Ulusal Sosyal Sağlık İşleri Kurulu Bölüm Şefi Thomas Lindén basın toplantısında, “Bu hastalıktan ciddi biçimde kurtulanlar için genellikle kapsamlı bir rehabilitasyon gerekir. Daha sonra bile sağlık hizmetlerinden destek alınması gerekir. Rehabilitasyona ihtiyaç duyan herkesin fonksiyonel kapasitelerini geri kazanmasını ve ihtiyaç duydukları desteği alması önemlidir” ifadelerini kullndı.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Ulusal Sosyal Sağlık İşleri Kurulu Thomas Lindén ABD Rusya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ