İSVEÇ BAŞBAKANI LÖFVEN: KORONA STRATEJİMİZ İŞE YARADI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronadan ölümlerde 88 artışla 3 831 rakamına yükseldi açıklmasnı yaptı. Vaka sayısı 31 523 ve hastanelerde 1 886 kişi tedavi görüyor. Vaka sayısında düşüş sürüyor. Bugünkü rakamlara göre vaka sayısındaki artış 238 kişi oldu.

İSVEÇ BAŞBAKANI LÖFVEN: KORONA STRATEJİMİZ İŞE YARADI
İSVEÇ BAŞBAKANI LÖFVEN: KORONA STRATEJİMİZ İŞE YARADI Admin
Bu içerik 1145 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç Başbakanı Stefan Löfven bugün düzenlediği basın toplantısında koronavirüsü konusunda uyguladıkları stratejinin işe yaradığını ifade ederken yaşlıları  koruma konusunda başarısız olduklarını kabul etti. Löfven, “Olumlu yönlerimiz de var. Güçlü bir toplum olduğumuızu insanlarımız fark etti” biçiminde görüşlerini de dile getirdi.

Koronovirüsünden ölenleri neredeyse yüzde 60’ını yaşlı bakım evlerinde kalan insanlar oluşturuyor. Epidemiyolog Anders Tegnell, İsveç'in yüksek ölüm oranının komşu ülkelerle karşılaştırıldığında, enfeksiyonun yaşlı bakım evlerinde yaşayan kişiler nedeniyle olduğunu söyledi. Başbakan Löfven ise bir gazeteye verdiği demeçte, “Tamamen farklı bir sonuç görmek istedik ama olmadı. Ölenlerin yakınlarının acılarına ortak oluyorum” dedi.

Başbakan Stefan Löfven, strajejilerinin doğru olduğunu savunarak, “Temel eğitim okullarımızı kapatmadık. Bazıları: Ama biz de kapatmamalıyız? Fakat bu tartışma sessiz kaldı. Çünkü okulları kapatırsanız, ebeveynlerin evde olması gerekir. Sağlık hizmetlerinde ya da diğer önemli alanlarda çalışabilirler. Dolaysıyal evde olmayacaklardı. Bu durumda  büyükanne ve büyükbaba torunlara bakmak durumunda kalacaklardı ki,onları riske atmamalıyız” düşüncesiyle hareket ettiklerini belirtti.

Hükümet ve kendilerine destek veren partiler şimdiye kadar on dolaylarında kriz paketi açıkladılar. Başbakan “ekonomiyle tayboksu oynuyoruz” yorumlaması yaparken “ek vergi” uygulaması getirebilineceğinin de göz önünde bulundurulmasını dillendirdi.

İsveç koronavirüs Başbakan Stefan Löfven Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ