İSVEÇ’TE SON İKİ GÜNDE 94 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu rutin basın toplantısında dün 40 ve bugün 54 kişinin koronavirüsünden yaşamını yitirdiğini açıkladı. İsveç’te vaka sayısı 32 809, ölüm vakası 3 925 ve hastanelerde1 906 kişi tedavi altında bulunuyor.

İSVEÇ’TE SON İKİ GÜNDE 94 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ
İSVEÇ’TE SON İKİ GÜNDE 94 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ Admin
Bu içerik 615 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te kloronavirüsünden son bir haftadır ölüm vakalarında düşüş yaşanıyor. İlk ölüm olayın gerçekleştiği 11 Marttan itibaren toplamda 3 925 yaşamını yitirdi. 32 809 kişi virüs testinde pozitif çıktı. Hastanelerde de 1 906 kişinin tedavisi sürüyor. Virüsten ölenlerin yüzde 90’nın 70 yaş ve üzeri olduğu açıklanıyor.

Stockholm, Skåne ve Västragötaland bölgelerinde yapılan virüse karşı antikor testinde Stockholm yüzde 7,4 kişinin antikora sahip olduğu açıklandı.

Anders Tegnell haftalık raporlardaki durumu, “Salgın eğrisinin farklı kısımlarındayız. İsveç oldukça ileride. Diğer ülkeler daha da ileri gidiyor, böylece ölüm sayısı düzgün bir şekilde düşüyor ve bazı ülkeler ise artıyor. Bu yüzden, belirli bir haftayı karşılaştırırken çok dikkatli olmanız gerektiğini düşünüyorum” yorumunu yapıyor.

Diğer yandan Björn Olsen, Expressen gazetesine haftalık kişi başına ortalama rakamlarının neden eleştirmek istediklerini anlamadığını söylerken, "Öne çıkan görüntüyü korumak ve durumun kontrol altına alındığı söyleniyor” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu koronavirüsü Anders Tegnell Björn Olsen antikor test Stockholm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ