İSVEÇ’TE KORONA SALGINI YAKLAŞIK 4 BİN CAN ALDI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden ölenlere 67 kişi daha eklenerek sayısın 3 992’ye ulaştığını açıkladı. Toplam vaka sayısı 33 188 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı ise 1 929 oldu.

İSVEÇ’TE KORONA SALGINI YAKLAŞIK 4 BİN CAN ALDI
İSVEÇ’TE KORONA SALGINI YAKLAŞIK 4 BİN CAN ALDI Admin
Bu içerik 703 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Cumartesi günü son 24 saatte 67 yeni ölümün olduğunu açıkladı. Bu, toplam ölü sayısının 3.992 kişiye yükseldiği anlamına geliyor. Ölenlerin 1.823'ü kadın, 2.169'u erkek. Çoğunluğu 70 yaş ve üzeri insanlar oluşturuyor. Son istatistikler ayrıca 33.188 kişinin virüse yakalandığını gösteriyor. Covid-19 nedeniyle hastanelerde tedavi gören kişi sayısı 1.929’a yükseldi.

Karolinska Enstitüsü'nde mikrobiyoloji ve enfeksiyon kontrolü profesörü Jan Albert, TV4 News'e İsveç'in "bir dereceye kadar" pandemi gibi bir olaya daha iyi hazırlanmasının gerekİyordu” görüşünü belirtti. Ayrıca, İsveç'in haftada 100.000 testin hedeflerine ulaşmamasının nedeninin önemli olmadığını söyledi.

TT’nin haberine göre, Sörmland Bölgesinde  korona belirtileri olanlar için kendi kendine örnekleme ile bir pilot proje gerçekleştirecek. İsveç Halk Sağlığı Kurumu ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek test çalışmaları ilk olarak sosyal açıdan yararlı işlerde çalışan ayrıcalıklı 3 adlı grup üzerinde denenecek. Amaç, test yaptırmak isteyenler, İnternet üzerinden ve sağlık bilgileri 1177 aracılığıyla kendilerini referans göstererek ve daha sonra test ekipmanına ulaşmaları gerekmektedir.

Ayrıca TT’nin , bölgede, antikorların gelişimini incelemek için testler de yapılıyor. Kovid-19'a karşı antikorlar, enfeksiyon geçirdikten bir ile üç hafta sonra gelişiyor ve uzun süre devam ediyor. Sörmland Bölgesi tıp bölümü başkanı Magnus Johansson, "Bugün, antikor keşfinin yeni covid-19 enfeksiyonuna karşı tam koruma anlamına gelip gelmediğini bilmiyoruz, ancak bunun nedenlerinin çoğu, antikorlu kişilerin yeni enfeksiyonlara karşı uzun süreli korumaya sahip olmalarıdır" diyor.

İsveç koronavirüs Covid-19 Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Jan Albert TV4 TT Sörmland Magnus Johansson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ