İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE 4 BİN GEÇİLDİ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünküt oplantısında son 24 saaatte 31 kişnin öldüğünü söyledi. Toplamda ise ölü sayısı 3 029’a yükseldi. Vaka sayısı 33 843 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 1 957 kişi olarak belirtildi.

İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE 4 BİN  GEÇİLDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE 4 BİN  GEÇİLDİ Admin
Bu içerik 542 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te son haftada hem ölüm olaylarında hem de vaka sayısında düşüşler sürüyor. Bugünkü basın toplantısında  son 24 saatte 31 kişi ölürken vaka sayısı 33 843 ve hastanelerde tedavi altında olanlar 1 957 kişi olarak açıklandı. Bugünkü vaka sayısı 88 olarak belirlenirken şimdiye kadar olan sayıların en düşüğü olarak ortaya çıktı.

Bölgelerde yapılan insanlardaki antikor durumuna ilişkin testlerde Stockholm Bölgesinde yüzde 7,3 olurken İsveç genelinde yüzde 4,3 olarak tespit edildi. Epidemiyolog Anders Tegnell izlediği strateji nedeniyle antikor oluşumunda ortaya çıkan durumdan dolayı da sert eleştirlere hedef oldu.

Matematikçi Tom Britton ortaya çıkan sonuçlardan yaşadığı hayal kırıklığını belirterek Anders Tegnell yüzde 1 ya da 2 düşük olabilr demesini eleştirdi.Tegnell, “Tahminleri sürekli gözlemliyoruz. Bunun ne kadar değiştiğini hatırlamıyor, fazla da  düşünmüyorum. Tom Britton bu konuda harika bir matematikçidir. Fakat onun bir parçası olmadığı şey, kısmen bu testlerden bağışıklığı olan herkes tarafından kaç kişinin yakalandığını hâlâ bilmiyoruz” derken devamla, “Testlerde sadece korona antikorları tespit etmeye çalışıyoruz, diğer bağışıklık türlerini değil. Bu işin bir parçasıdır. Buna ek olarak, muhtemelen örnekleri aldıklarımız, enfeksiyon kapma riskinin toplumdaki insanlardan daha düşük olduklarına inanmak için her nedenimiz var. Bu nedenle, önümüzdeki hafta yeni rakamlarla geri döneceğimiz. Bu konuda sıradan ölçümlere bakılmaz. Bulmacanın büyük kısmını çözmek gerekir. Örnekler aldığımız bu grup muhtemelen Stockholm halkını tam olarak temsil etmiyordu” ifadelerini kullanıyor.

İsveç koronavirüsü antikor Anders Tegnell Tom Britton Stockholm test Ulusal Halk Sağlığı Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ