İSVEÇ’TE KORONADA YÜKSELİŞ VAR

Ulusal Halk Sağlığı Kurunmu bugünkü basın toplantısında ölüm vakalarında 95 kişi artışla 4 220 olduğunu açıkladı. Vaka sayısı 35 088 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 2 002 olarak belirtildi.

İSVEÇ’TE KORONADA YÜKSELİŞ VAR
İSVEÇ’TE KORONADA YÜKSELİŞ VAR Admin
Bu içerik 1010 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Sno bir haftadır düşüşte olan ölüm ve vaka sayısı dünden itibaren tekrar artmaya başladı. Son 48 saatte 192 kişi kornadan yaşamını yitirdi. 11 Marttan bu yana ölenlerin sayısı 4 220’ye ulaştı. Vaka sayısı 35 088 oldu. Epidemiyolog Anders Tegnell’e göre artışın arkasında sağlık sektöründe rapor edilmeyen sağlıkçılar bulunuyor. İsveç’te sağlık sektöründe çalışanlar büyük risk altında bulunuyorlar. Genellikle özel yaşlı bakımevinde çalışanlar için gerekli sağlık önlemlerinin yetersizliği sürekli eleştirilen bir durumdaydı.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell, “İsveç oldukça ileride bulunuyor. Diğer ülkeler daha da öteye gidiyor, böylece ölüm sayısı düzgün bir şekilde düşüyor ve bazı ülkeler ise artıyor. Bu yüzden sanırım bir haftayı karşılaştırırken çok dikkatli olmalıyız” ifadelerini kullanıyor.

Geçen haftaki sayılarla bu haftanın karşılaştırılması konusunda Anders Tegnell, “Sanırım bu tür bir analizler için bir yıl daha beklemeliyiz. O zaman gerçek ölüm sayılarını farklı ülkelerde ne olduğuna görebiliriz” yorumunu yapıyor.

İsveç’te milyon başına düşen ölüm oranı 5,4 olurken bu durum Danimarka’da 0,3, Finlandiya’da 0,28 ve Norveç’te 0,05 dolaylarında bulunuyor.

İsveç koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Danimarka Finlandiya Norveç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ