İSVEÇ’TE KORONA İNİŞLİ ÇIKIŞLI SÜRÜYOR

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında 46 artışla ölüm vakasınının 4 266’ya ulaştığını açıkladılar. Dün koronadan 95 kişi yaşamını yitirmişiti. Toplam vaka sayısı 35 727 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 2 032 olarak belirtildi.

İSVEÇ’TE KORONA İNİŞLİ ÇIKIŞLI SÜRÜYOR
İSVEÇ’TE KORONA İNİŞLİ ÇIKIŞLI SÜRÜYOR Admin
Bu içerik 706 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te Koronavirüsü vakalarında inişli çıkışlı bir eğilim gözlemleniyor. Dün virüsten yaşamını yitirenlerin sayısı 95 iken bugün son 24 saatte 46 kişi oldu. Vaka sayısı ise 35 727 ise tekrar 500’lü rakamların üzerine çıktı. Ölüm oranlarının yüzde 90’ını 70 yaş ve üzeri insanlar oluşturuyor. Ölümler daha çok yaşlı bakımevlerinde kalanlarda fazlalık gösteriyor.

İsveç’te hâlâ yaşlı bakımevlerini akrabaların ziyaret etme yasağı sürüyor. Bu rağmen ölümlerin önüne geçilemiyor. Epidemiyolog Anders Tegnell, “Bugün yaptığımız gibi kontrollü bir biçimde yaparsanız, riskler çok küçüktür. Yaşlılar ve akrabaların iyi iletişim kurması çok önemlidir” değerlendirmesini yapıyor.

Koronavirüsüne yakalananların üçte biri Stockholm Bölgesinde oturuyor. Stockholm’da vaka sayısı 11 652 kişi ve ölenlerin sayısı ise 2 016 olarak ifade edildi. Virüs Göteborg Bölgesinde artışlar sürüyor. 5 480 vaka ve 511 dolaylarında yaşamını yitiren insan var.

İsveç genelinde yavaş yavaş müzelerin açılmaya başlayacağı belirtildi. Müzelerde çalışanlarını ücretli izine ayırmıştı. İskandinavya Hava Yolları (SAS)’ın bugün açıklanan zararının 3,7 milyar İsveç kronu olduğu ifade edildi.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell yaşlı bakımevi koronavirüsü Stockholm Göteborg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ