İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE YAVAŞLAMA GÖZLEMLENİYOR

İsveç’te 11 marttan bu yana dün koronadan ölüm olayı görülmezken bugün 8 kişi yaşamını yitirdi. Ulusal Halk Sağlığı Kurumu durumu dikkatli bir biçimde değerlendiriyor. Kornadan şimdiye kadar 4 403 kişi yaçamını yitirirken vaka sayısı 37 814 ve hastanelerde 2 083 tedavi görürüken 310 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE  YAVAŞLAMA GÖZLEMLENİYOR
İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLÜMLERDE  YAVAŞLAMA GÖZLEMLENİYOR Admin
Bu içerik 1080 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Ulusal Halk Sağlığı Kurumunun bugünkü basın toplantısında son günlerden yaşanan az sayıda ölüm olayı sağlık çalışanlarını memnun ederken gene de dikkatli olunması yönünde uyarlar yapılıyor. Her ne kadar yeni rakamlara olumlu bakılsa da, sosyal mesafeyi korumaya devam etmemiz gerektiğini ve yaşlıların hâlâ başkalarıyla yakın temasta bulunmaması gerektiğini vurgulanıyor. Hükümet sonbaharda lise, üniversite ve yüksek okullarla, yetişkinler eğitiminin normale döneceğini açıkladı.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Büyük olasılıkla yarın daha fazla ölüm göreceğiz, ancak yoğun bakımdaki hasta sayısı azalmaya devam ediyor. Ancak birkaç gün düşük ölüm oranları oldukça olumludur.” yorumunu yaptı.

                Stockholm'da hafta sonu Kraliçe Caddesi'nde insan kalabalığı

Koronavirüsünün yüksek sıcak havaalrda yaşama şansının düşük olması ileri sürülüyor ama kesin araştırma verileri yok. Anders Tegnell, “Önemli olduğunu bildiğimiz iki faktör var. Kısmen iyi olduğunu bildiğimiz yaz havası, virüsün daha kötü hayatta kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda, özellikle Stockholm'da, bağışıklık oranı iyi durumda ve dolaysıyla virüsün yayılma durumu oldukça önemli ölçüde azalıyor” değerlendirmesini de dile getiriyor.

Dünya genelinde Güney Amerika’da virüsün yayılma hızı büyük ölçüde devam ediyor. Avrupa’da ülkeler bazında düşüşler kendini gözteriyor. Anders Tegnell, Avrupa’da virüsün ikinci bir dalga olarak yayılma riskinin mevcut olduğunu da ileri sürüyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Stockholm yaz mevsimi sıcak hava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ