İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 65 ÖLÜ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronadan son 24 satte yaşamını yitirenlerin 65 artarak 4 468 kişi olduğu açıklandı. Vaka sayısı 38 589 ve hastanelerde tedavi altında bulunanların sayısı 2 102 kişi belirtildi.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 65 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 65 ÖLÜ Admin
Bu içerik 659 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsünden hem ölümlerde hem de yeni vaka sayısında düşüşler devam ediyor. Hastanelerede yoğun bakım ünitelerinde bulunan hasta sayısında da düşüşler görülüyor. Son 24 saatte yeni vaka sayısı 204 artışla toplamda 38 589, ölüm vakası 65 artışla 4 468 ve hastanelerde 2 102 kişi tedavi görüyor.

İsveç’te test uygulamasında istenilen sonuca ulaşama konusunda Ulusal Halk Sağlığı Kurumu yetkilileri eleştirilerin hedefi oluyorlar. Svenska Dagbladet Gazetesine bir makale yazan beş araştırmacı Lars Calmfors, Tove Fall, Stefan Engblom, Stefan Hansson ve Hannes Malmberg daha geniş test ve enfeksiyon takibi istiyorlar. Aksi takdirde, ölüm oranının artmaya devam edeceğinden ve bu yolda devam edilirse, ekonominin büyük zarar göreceğini ifade ediyorlar. Devletin borçlanma riskin artacağı ve Ulusal Gayri Milli Hasılanın  yüzde 35'inden yüzde 50'sine yükselebileceğini ileri sürüyorlar.

Makale sahipleri ayrıca “İsveç salgın sırasında hem insani hem de ekonomik olarak acı çekiyor . Yaklaşık 4.500 kişi öldü ve daha birçoğunun ciddi Kovid-19 hastası oldu ve gelecekte sağlıkları için belirsiz durumlar yaşayacaklar” ifadelerini de kullanıyorlar.

Epidemiyolog Anders Tegnell, İsveç’te bölgelere ve yaş durumlarına göre antikor taşıyıclarının farklı olduğunu söylüyor. Antikor açısında Stockholm iyi durumda ve 19 yaş altı gençlerde antikor taşıyıcıları 19 yaşüstüne göre çok fazla bir orana sahip bulunuyorlar.

İsveç koronavirüsü antikor makale Svenska Dagbladet Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell test eleştiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ