İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 74 KİŞİ ÖLDÜ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında son 24 saatte 74 kişinin koronadan yaşamını yitirdiğini açıkladı. 11 Marttan bu yana toplam ölüm vakası 4 542 kişiye yükseldi. Vak sayısı 40 803 olurken hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 2 121 olarak belirtildi.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 74 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 74 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 950 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hastalardan 70 yaş ve üzerindekiler büyük riskle karşı karşıya bulunuyorlar. Ölümler genellikle 70 yaş ve üzerindeki kişilerde yüzde 90’a varan oranda ortaya çıkıyor. Bugün koronadan ölüm vakası 74 artışla 4 542, vaka sayısı 157 artışla 40 803 ve hastanelerde 2 121 kişi bulunuyor.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell, İsveç Radyosuna verdiği dmeçte başlangıçta gerekli ve ciddi önlemleri almakta geç kaldık açıklamasını yaparken, “Bazen kendimi kişisel olarak kum torbası gibi hissediyorum ama, genede iyi sayılırım” diyor.

Anders Tegnell bugünkü basın toplantısında, “Yeni vakaların sayısı nispeten düşüktür. Elbette ölen çok fazla insan olmasına rağmen, bu yüzden yine de oldukça olumlu bakabileceğimizi düşünüyorum. Vaka sayısında bir eğrilme görüyoruz, umduğumuz düşüş devam ediyor” değerlendirmesini yapıyor.

Gazetecilerin sorularına Tegnell, “Muhtemelen İsveç'in pandemi ile başa çıkma stratejisinde bazı belirsizlikler olmuştur. Bazen heyecan verici, bazen alınan eylemleri dolaylı olarak reddedebilecek bir tehdit olarak görülmüştür” yorumunu yaparken aynı zamanda, “Bir şey, normal griple karşılaştırıldığında, uzun süreli bakıma ne kadar hızlı zamanda geldiğine bakılır. Nasıl bulaştığı da çok etkilendir, bazen hiç yayılmıyor ve bazen ‘süper yayıcılar’ denilen durumlarda çok yayılma eğilimi gösteriyor. Fakat nedenini bilmiyoruz” ifadelerini kullanıyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell İsveç Radyosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ