İSVEÇ’TE GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 17 ÖLÜ

Uluısal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında son 24 saatte 17 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Genelde vaka sayısı 43 887, yaşamını yitirenlerin 4 656 ve hastanelerde tedavi görenler ise 2 162’ye yükseldi.

İSVEÇ’TE GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 17 ÖLÜ
İSVEÇ’TE GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 17 ÖLÜ Admin
Bu içerik 1124 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsü vakaları inişli çıkışlı devam ediyor. Dün 77 kişi yaşamını yitirirken bugünkü sayı 17 oldu. Vaka sayısı 43 887’ye ulaştı. 13 Hazirandan itibaren virüs belirtilerine sahip olmayanlar ülke içinde serbestçe dolaşabilecekler.

Başbakan Stefan Löfven’in bu açıklamasının ardında demiryolları ve Gotland Adası internet sayfaları çökme olayıyla karşı karşıya kaldığı sayfa yetkililerince açıklandı.

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Uluslararası olarak, örneğin Çin önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Bu da gösteriyor ki, aile içinde meydana geldiğini doğrulayan çok veri var. İnsanlar arasında çok yakın temaslarla ilgili ya değilse uzaktan temaslarla değil” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç’te koronavirüsüne yakalanların sayısın çok çok üzerinde bu virüsü taşıyanların olabileceğini de belirten Tegnell, “İnsanlar tanımadıkları yeni kişilerle temaslardan kaçınmalıdırlar. Böylece daha az enfeksiyon zinciri olacak. Fransızlar kendi kabuklarında yaşama hakkında konuşuyorlar. O zaman daha fazla yayılma olmayacak” yorumunu yapıyor.

Koronavirüsün yeni çekim merkezi Güney Amerika olmuş durumda. Brezilya’daki ölüm vakaları İtalya’yı geçmiş durumda. Genel olarak dünyada 6 876 347 vaka ve 398 702 ölüm olayı var.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Stefan Löfven Gotland Adası İsveç Devlet Demir Yolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ