İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 35 ÖLÜM

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında son 24 saat içeisinde 35 ölüm vakası meydana geldiğini, vaka sayısının 44 730 ve hastanelerde 2 173 kişinin tedavi gördüğünü açıkladı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 35 ÖLÜM
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 35 ÖLÜM Admin
Bu içerik 896 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell bugünkü basın toplantısında son 24 saatte 35 ölüm olayıyla yaşamını yitirenlerin 4 694 kişi olduğunu açıkladı. Vaka sayısının 44 730 ve hastanelerde 2 173 kişinin tedavi gördüğünü bunlardan 300 dolaylarında hastanın da yoğun bakım ünitelerinde bulunduğu belirtildi.

Anders Tegnell, Dün İsveç Televizyonu SVT1 de parti liderleri tartışmasında Hıristiyan Demokrat parti başkanı Ebba Busch koronavirüsü çalışmalarında başarısız bulduğu epidemiyolog Tegnell’i  “Cahil cesareti” sözleriyle eleştirmişti. Anders Tegnell basın toplantısında bu eleştiriye “Biz, diğer ülkeler gibi koronada başarılı olduk. Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi, enfeksiyonun yayılmasını sınırlı düzeyde tutmaya çalışmak için çok çalıştık. Sağlık çalışanları ve toplum kesimlerinin korunması yolunda diğer birçok ülke gibi belli bir düzeyde tutmayı başardık. Hesapladığımız bir risk yok” açıklamasını yaptı.

Anders Tegnell basın toplantısında başka ülkelerin koronavirüsü raporlarının İsveç’e oranla daha düşük olduğu ve bu konuda ne düşündüğü soruldu. Tegnell, “Bence bu yanlış bir şey.  Gerçekleşen ölümler çok acı ama yaşananlara da saygı duymak gerekir. Raporların gösterdiği şey, kısa vadede ölüm oranlarının değerlendirilmesinde çok dikkatli olunması gerektiğidir” değerlendirmesini yaptı.

İsveç, diğer İskandinav ülkelerine bakılınca hem vaka sayısında hem de gerçekleşen ölümlerde çok fazla bir fark görülüyor. Bu nedenle hem hükümet hem de Anders Tegnell büyük oranda olumsuz eleştirilere hedef oluyorlar. İsveç’in izlediği stratejinin yanlışlığı belirtiliyor. Toplum bağışıklığı uğruna fazla ölümlerin ortaya çıkmasına neden olmakla da eleştiriliyorlar.

İsveç Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Ebba Busch SVT1 koronavirüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ