BAŞBAKANDAN TÜRK BÜYÜKELÇİLERE TALİMAT, “KARALAMA”YI ANLATIN

AKP ile Cemaat arasındaki savaş daha da kızışacağa benziyor. Başbakan Erdoğan, büyükelçilerle yaptığı toplantıda 17 Aralık’ta başlayan ve iktidarı hedef alan “karalama” kampanyasını yurtdışında muhataplarına anlatma emrini verdi.

BAŞBAKANDAN TÜRK BÜYÜKELÇİLERE TALİMAT, “KARALAMA”YI ANLATIN
BAŞBAKANDAN TÜRK BÜYÜKELÇİLERE TALİMAT, “KARALAMA”YI ANLATIN
Bu içerik 2566 kez okundu.

Zaman gazetesisinin haberine göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ankara’da VI. Büyükelçiler Konferansı’na katılan Türk Büyükelçilere Ankara Vilayet Evi’nde verdiği öğle yemeğinde  yaptığı konuşmasında, 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna da değinerek,"Emniyet ve yargı içine sızdığını iddia ettiği örgütü" yurtdışındaki muhataplarına anlatma talimatı verdi. Türkiye'nin yurtdışındaki misyon temsilcilerine hitap eden Erdoğan, "Hükümetimizin yargıda yapmaya çalıştığı değişiklik, yargıya müdahalede değil, yargı içindeki illegal örgütlenmeye yöneliktir. Bu örgütün gerçek yüzünü, yurt dışında artık mutlaka anlatılması, deşifre edilmesi gerekiyor. Türkiye'de yapılanması faaliyetleri hırs ve arzuları net bir şekilde ortaya çıkan, tehlikenin boyutları artık aşikar hale gelen bu örgütün muhataplarınız nezdinde daha iyi bilinmesi önem arz ediyor. İşte bu örgütün başta emniyet ve yargı olmak üzere devlet kurumlarında örgütlenerek, siyaset ekonomi finans ticaret gibi alanlarda inşa ettiği korku imparatorluğunun iyi anlaşılması ve iyi anlatılması gerekiyor. İngilizce ve diğer dillerde yurt dışına yapılan sistemli bilgilendirmelerin birer dezenformasyon olduğunu itibar edilmemesi gerektiğini özellikle vurgulamanızı istiyoruz. Biz zaten çeşitli vasıtalarla bu bilgilendirmeleri yapacağız. Ancak asıl yük, asıl sorumluluk hiç kuşkusuz tek tek büyükelçilerin omuzlarındadır." İfadelerini kullandı.
 

BİTMEDİ, DAHA DA ÇIKACAK


Son dönemde ülke içinde yaşanan hadiselerin iyi analiz edilmesi ve dünyaya doğru şekilde aktarılmasının hayati derecede önem arz ettiğini belirten Erdoğan, "Türkiye'de 17 Aralık'ta başlayan süreç yolsuzluk kılıfına gizlenmiş bir darbe girişimidir. 17 Aralık süreci bir paket içinde birkaç hedefi vurmayı amaçlayan bir süreçtir. Paketin muhtevası ile ambalajı arasında ciddi farklılıklar olduğunu gördük, görüyoruz. Ambalajda yolsuzluk iftirası varken paketin içinde demokrasiye milli iradeye siyasete özellikle çözüm süreci ve dış politikaya yönelik aleni sabotaj olduğu bugün net bir şekilde ortaya çıktı. Daha da çıkacak, onu da söyleyeyim. Bitmedi, daha da çıkacak. 17 Aralık komplosu çok farklı vasıtalarla çok farklı ittifaklarla ortaya çıktı. Bir örgütün emniyet ve yargı içindeki mensupları, operasyonun taşeronu olurken siyasi partilerin, belli medya kuruluşlarının sermaye çevrelerinin yurt dışında bazı odak ve medya kuruluşlarının operasyonda müttefik olarak görev aldığını görüyoruz. Adeta, düğmeye basılmış gibi içeride ve dışarıda eş zamanlı hareket eden, operasyona destek veren kesimler var.


Ancak burada asıl önemli olan, darbe girişimi ile paralel yürütülen algı operasyonudur. Algı operasyonu, Türkiye içinde tutumamıştır, geri tepmiştir. Şu anda gerek bizim meydanlarda şahit olduğumuz manzara, gerek yaptırdığımız anketler halkın büyük çoğunluğunun bunun bir hukuki operasyon değil bir darbe girişimi inancında olduğunu teyit etmektedir. Hem darbe girişimi hem de algı operasyonunu yapanlar, yurt dışında kendi ülkelerini karalamak için büyük gayret içindeler. Hiç kuşkusuz bu tavır, bir ihanettir. 17 Aralık'tan beri gerek o malum örgüt, gerekse onun siyasetteki medya ve sermayedeki müttefikleri, şunu yapıyorlar. Türkiye ekonomisine, ağır darbe vurmaya çalışıyorlar. Faizlerin yükselmesi için, gayret sarf ediyorlar. Uluslararası yatırımcıları tedirgin etmek için her yolu kullanıyorlar. Türkiye'nin enerji politikalarını sabote etmeye çalışıyorlar. Dış politikada açık bir şekilde, elimizi zayıflatmaya çalışıyorlar. MİT'in çalışmalarını engellemeye çalışıyorlar. Demokrasiyi sekteye uğratmak, Türkiye'nin demokrasi yürüyüşünü engellemek istiyorlar. En önemlisi de, Türkiye'nin dünyadaki imajını bozmak için ciddi mesai sarf ediyorlar. Bu çabalar ihanet dışında bir kavramla izah edilmez" dedi.


Erdoğan ile Cemaat’ın çekişmesinden bilinmeyen gizli şeylerin ne kadar ortaya döküleceğini göreceğiz.

İsveç Postası

Tayyip Erdoğan Fetullah Gülen 17 Aralık Türk Büyükelçiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ