ANDERS TEGNELL, SONBAHARDA İKİNCİ DALGA GELEBİLİR!

Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell, sonbaharda koronavirüsünde ikinci bir dalganın yaşanabileceğini ileri sürdü. Tegnell, “İsveç oldukça iyi olanaklara sahiptir” derken aynı zamanda “virüsün yayılmasını aşağı çekebliriz” görüşünü savundu.

ANDERS TEGNELL, SONBAHARDA İKİNCİ DALGA GELEBİLİR!
ANDERS TEGNELL, SONBAHARDA İKİNCİ DALGA GELEBİLİR! Admin
Bu içerik 966 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden son 24 saatte 19 artışla ölümlerin 4 814’e ulaştığı açıklanırken ayrıca vaka sayı 48 288 ve hastanelerde tedavi görenlerin 2 244 olarak belirtildi.  Son 24 saatte yeni vaka sayısının 196 olduğu da ifade edildi.

Epidemiyolog Anders Tegnell, sonbaharda ikinci bir dalganın olabileceğini ileri sürerek, “Şimdi, İsveç'te oldukça iyi  bağışıklık var ve bunu koruyacağız.  Bu hastalık hakkında da çok şey öğrendik” değerlendirmesini de yaptı.

İsveç’teülke içinde korona belirtileri taşımayan kişiler Cumartesi gününden itibaren rahatlıkla seyahat edebilecekler. Tatil yapmak serbest olacak. Bununla birlikte, devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, “Halk Sağlığı Kurumu'nun mesafe ve el hijyeni konusundaki önerileri ve kılavuzların hala geçerlidir - ve öyle kalacaktır. Daha fazla yayıldığıı gerçeğine inanmak zor ama sürekli bir uyanık olmak durumundayız” dedi.

Tegnell devamla, “Prognos, diğer benzer hastalık enfeksiyonunun yayılmasına dayanır, ancak ikinci bir dalganın ne kadar büyük olabileceğini söylemek mümkün değildir. Virüsn yayılma hızı ne kadar olacak, kestirmek olanaklı değil. Şimdi İsveç'teki oldukça iyi  bağışıklık var ve bunu koruyacağız. Bu hastalık hakkında da çok şey öğrendik, bu yüzden enfeksiyonu sonbaharda yayılmasını önlemek için oldukça iyi fırsatlarımız olduğunu düşünüyorum” yorumunu yapıyor.

İsveç korona Covid-19 Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Sonbahar ikinci dalga
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ