İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 40 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronadan yaşamını yitirenlere son 24 saatte 40 daha eklenerek sayı 4 854 oldu. Vakası 50 bine (49 684) yaklaştı. Hastanelerde 2 260 kişi tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 40 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 40 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 624 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronadan ölüm ve vaka sayısında düşüşler yaşanmasına karşın henüz yayılmanın durdurulamadığı görülüyor. Bugün 40 kişiyle birlikte ölü sayısı 4 854, vaka sayısı 49 684 ve tedavi görenler ise 2 260 kişi olarak açıklandı.

Basın toplantısında altyapı bakanı Tomas Eneroth yarın başlayacak olan ülke içinde seyahat etme konusunda, “Pek çok insan sevdiklerine ve arkadaşlarına seyahat etmeyi özlemişti. Ama bu aynı zamanda sorumluluk altında verilen bir fırsattır. Şimdi benim için, ulaşım alanlarındaki temsilcilerle birlikte, güvenli bir şekilde seyahat edebilmemizi sağlamak için nasıl yardımcı olmamız gerektiği konuşuyoruz” yorumunu yapıyor.

Tomas Eneroth, ayrıca korona salgını sırasındaki çalışmanın, toplu taşıma araçlarında enfeksiyonun yayılmasını önlemekle ilgili olduğunu, aynı zamanda İsveç'in mallar için işleyen bir ulaşım trafiğini sürdürmesini sağlamak olduğunu söyledi. Devamla, “Personel için değil, aynı zamanda seyahat edenler için de güvenli bir şekilde hareket etmelisiniz. Herkes için iyi bir yaz olmayacak. Ama belki birbirimize karşı belki de hiç olmadığımız kadar dikkate olmamızı gerektiren bir yaz” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç koronavirüsü seyahat Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Tomas Eneroth yaz tatil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ