İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 48 KİŞİ ÖLDÜ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu’nun bugünkü basın toplantısında koronavirüsünden 48 artışla yaşamını yitirenlerin sayısının 4 938 olduğu açıklandı. Vaka sayısı 53 383 ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 2 317’ye ulaştı.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 48 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 48 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 1079 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç koronavirüsünden ölümlere bu hafta düşük sayıda başladı. Son 72 saatte (üç gün) 65 kişi yaşamını yitirdi. Vaka sayısı 53 383 olurken hastanelerde 2 317 kişi bulunuyor. Dünya genelinde vaka sayısı 7 903 288, ölümler 432 953 kişiye ulaştı.

İsveç’te vaka sayısı değişiklik göstermeyue devam ediyor. Bugün 210 yeni vaka tespit edildi. Çin başkenti Pekin’de yeni koronavirüs vakaları görüldü. Bu durum hem Çin’i hem de dünyayı korkutmaya başladı. Pekin yoğun nüfusa sahip bir mega kent özelliğindedir.

Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell, antikor konusundaki bir soruya, “Daha iyi bir genel resim elde etmek için geri dönüp sayıları kontrol etmemiz önemlidir” diyor ve ekliyor, “Amacımız toplum bağışıklığına ulaşmak değil. Genel bir aşı politikası uygulamadığımız takdirde ona ulaşmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum. Ancak popülasyonda yüksek bir bağışıklığa sahip olmak iyidir - ve oldukça yüksek bir bağışıklığa sahibiz. Bunun bir etkisini zaten görüyoruz” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven geçen hafta bir televizyon programında İsveç’in koronavirüsü konusunda başarısız olduğu ya da stratejisinin doğru olmadığı söylenemez yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Geçen Cumartesi gününden itibaren İsveç içerisinde seyahatlara serbestlik getirildi. İnsanların sosyal mesafeye ne kadar dikkat edecekleri, vaka sayısında artışların yaşanıp yaşanmayacağı günün konuları arasında bulunuyor.

İsveç koronavirüsü Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Çin Pekin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ