İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLENLERİN SAYISI 5 BİNİ GEÇTİ

Ulusal Halk Sağlığı Kurumu bugünkü basın toplantısında son 24 saatte 102 kişi artışla koronadan ölenlerin sayısının 5 041 olduğu açıklandı. Vaka sayısı 54 562 ve hastanelerde tedavi görenleri ise 2 322 kişi olarak belirtildi.

İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLENLERİN SAYISI 5 BİNİ GEÇTİ
İSVEÇ’TE KORONADAN ÖLENLERİN SAYISI 5 BİNİ GEÇTİ Admin
Bu içerik 991 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç koronavirüsünde ölümlerde 5 bini aştı. 11 Marttan bu yana yaşamını yitirenlerin toplam sayısı 5 041’e ulaştı. Vaka sayısı 54 562 olurken hastanelerde 2 322 kişi tedavi görüyor. Başbakan Stefan Löfven’e göre 5 bin üzeri ölümler o kadar da fazla değil. Başbakan hâlâ stratejilerinin doğru olduğunu savunuyor.

Koronadan yaşamını yitiren 5 041 kişinin 4 500’e yakınını 70 yaş ve üzeri oluşturuyor. Bu kişilerin yine çoğunluğu bakımevlerinde olanlar olduğu görülüyor. Son iki gündür yeni vaka sayısı binin üzerine çıkmış durumda bulunuyor. Toplu testlere son günlerde ağırlık verilmiş durumda ve devlet yetkilileri 2 milyar kron dolayında para ayrıldığını ifade ediyor.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde bazı Avrupa ülkelerine seyahatları serbest bıraktıklarını açıklarken, “Karar, enfeksiyonun yayılmasına dayanmamaktadır. Sadece karantinayı oluşturan koşullar ve ülkelerde takılma riski olmadan dolaşmalarıdır. Yalnızca seyahat etmek enfeksiyonu yaymaz. Sosyal mesafeler yurtdışında da geçerlidir. Bu ülkeler için tavsiyenin kaldırılmasının nedeni, İsveç’ten AB ülkelerine seyahat edecek olan İsveçliler için belirsizlik faktörlerini en aza indirilmesi olmuştur” ifadelerini kullandı.

İsveç koronavirüs Ulusal Halk Sağlığı Kurumu Başbakan Stefan Löfven Dışişleri Bakanı Ann Linde AB seyahat tavsiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ