ALMANYA’DA IRKÇI SİYASETÇİYE SALDIRI

Almanya’da aşırı sağçı ‘Almanya için Alternatif (AfD)’ partisi milletvekili Frank Magnitz maskeli kişilerin sopalı, tekmeli saldırısına uğradı. Milletvekilinin saldırı sonucu ağır yaralandığı partililerce belirtildi.

ALMANYA’DA IRKÇI SİYASETÇİYE SALDIRI
ALMANYA’DA IRKÇI SİYASETÇİYE SALDIRI Admin
Bu içerik 588 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Almanya’da 6 Şubat 2013 yılında kurulan aşırı sağcı olarak bilinen Almanya için Alternatif (AfD) partisi 2017 seçimlerde yüzde 12,6 oy alarak 94 sandalyaye sahip olmuştu.

Parti yetkililerinden yapılan açıklamada, Frank Magnitz’in maskeli üç kişinin saldırısına uğrayarak ağır yaralandığını belirttiler. Saldırganlar sopalar ve tekmelerle bayıltıncaya kadar milletvekilini dövdüler. Yardımına bir inşaat işçisi koştu.

BBC Türkçe’nin haberine göre Magnitz’in Bremen’deki bir sanat galerisinde verilen yeni yıl resepsiyonundan çıkışında saldırıya uğradığı bildirildi. AfD, geçen yıl ilk kez 94 sandalyeyle federal parlamento Bundestag’a girmişti. Partinin ayrıca tüm eyalet meclislerinde temsilcileri bulunuyor.

Parti Sözcüsü Jörg Meuthen, Twitter'da Magnitz'i hastanedeki yatağında bilinçsiz bir şekilde yatarken gösteren bir fotoğraf paylaştı ve "yarı ölmüş" bir halde bırakıldığını söyledi.

Magnitz'in alnında derin bir yara ve sağ gözünde büyük bir şişme ve morluk bulunduğu vurgulandı.

Ayrıca geçen hafta da ülkenin doğusundaki Döbeln kasabasında bulunan AfD bürosunda bir patlama yaşanmış, olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI