2024 Seçim Zaferi
Günay Güner

2024 Seçim Zaferi

Bu içerik 392 kez okundu.

Bundan sekiz ay önceki genel seçim değil ama 31 Mart 2024 yerel görünümlü seçim Cumhuriyetimizin 100. yılına çok yakıştı. Yerel görünümlü, çünkü özünde genel seçimdi. Bu çok açık gerçek.

Edip Cansever’in güzel şiirindeki gibi, yeniden uluslaşmaktaki halk masaya yalnızca geçim sorununu değil, yok edilen cumhuriyet değerlerini, kazanımlarını, her gün işkence edilen laikliği… koydu. Hiç pazarlık payı yoktu. Halk geleceğini kendi eline aldı. Sol görünümlü kanallar bu gerçekleri agizlesimler bakalım ne denli gizleyecekler. Onların işi dem cilalamak.

Dem demişken, akp’ye hizmet sözleşmesi gereği, her yerde, sfıİstanbul'da aday çıkardı. Bereket seçmen chp seçmeniydi. Buyruklara uymadı. Kimileri “kent uzlaşısı” diye bir nen zırvalıyor. Sanki gizlice anlaşılmış; CHP'ye oy verin diye. Adayları göstermelikmiş. Bu denli saçmalık olabilir mi? Kargalar bir yanlarıyla güler. Ya seçmen sağduyulu davranmayıp oyu bölseydi ne olurdu? Akp aradan sıyrılıp yeniden kazanmaz mıydı? Ne yapalım, adam kazandı mı diyecektik?

Dem seçim sonrası açıklama ydpmış, Bakın Kürt oylarıyla seçildin ha! Bir, çağcıl demokrasilerde Kürt, Laz, Arap, Alevi… seçmen olmaz. Seçmen seçmendir. Kabile, aşiret üyesi değildir, kiralık hiç değldir. CHP'ye oy veren seçmendir. İki, bu kadar seçimdir CHPye oy veren kitle nasıl başka partinin oyu, seçmeni olur? Düpedüz halka saygısızlıktır.

Tip’e benzemeyen tip olarak Erkan Baş da Gebze’yi mahvetti. Buna da solculuk deyip kimseye bırakmamaktalar.

Chp artık terörseverlerin tuzağına düşmemelidir. “Mustafa Kemal'in itleri” diye höykürenlerin, hüdapara aşk mektubu yazanların partisini savunmak CHP'ye mi düşüyor. Üstüne vazife değil. Her çağırana tuz alıp koşmayacaksın. Birileri Van'da mazbata alamıyorsa pazarlığa çağırırken düşünecekti. Hem, Van dem adayı efendi pkk ile epey halvet halindeymiş. Savunması CHP’ye kalmamış.

CHP bu saatten sonra da olsa tarihe kayıtlanacak yayılmacılık ve pkk karşıtı, kökten eleştirel, mahkûm edici bir bildiri yayımlamalıdır! Bizden söylemesi.

Verilen oylar Kuvayı milliye oylarıdır. Usa’nın anayasa operasyonunun ortağı olursanız oyları ve her şeyi hemen çekeriz. İyice biline!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ