POSTMODERN KARŞI DEVRİM
Türker Ertürk

POSTMODERN KARŞI DEVRİM

Bu içerik 548 kez okundu.

Yargıtay’da görülen Balyoz Darbe Planı Davası’nın temyiz duruşmaları tamamlandı ve 237 sanık hakkında verilen mahkumiyet cezası onandı. Yani yüksek mahkeme, içinde cemaate ait Delil Üretim Merkezi’nde ( DÜM ) imal edilen dijital terör unsuru belgeler olan, yalancı tanık ifadeleri süslenen ve daha bir sürü kepazelikler olan bu dosyayı hukuk tarihine geçecek şekilde kesinleştirdi.

 

Verilen bu karar geçtiğimiz günlerde demokratikleşme adına açıldığı söylenen ama içinde hıyanetten, cehaletten ve çöplükten başka bir şey olmayan paket ile uyumludur ve eşgüdümlüdür. Bunlar emperyalizmin Türkiye’de sahneye koyduğu rejim değişikliği planının yerine getirilmesi gereken olmaz ise olmazlarıdır.

 

Asıl ben şaşırıyorum!

 

Asıl ben bu karara şaşıranlara şaşırıyorum! Ne demelerini bekliyordunuz? Hata mı yaptık deselerdi! Karşı devrim süreci tam gaz giderken bu hukuksuzluklar normaldir. Göstere göstere hukuksuzluklar verilmek istenen mesaj için elzemdir. Balyoz, karşı devrim sürecine direnmesi muhtemel Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kafeslenmesi ve sürece itiraz etmemesi veya edememesi için yapılmıştır. Hukuksuzluk dışarda ve görev başında olan askerleri sindirmek amacına yöneliktir.

 

Balyoz yeni başladığında aileler bana soruyorlardı “ Bu dava ne olur? “ diye. Ben de kendilerine “ Buradan hukuken bir şey çıkmaz, bu dava siyasidir, Türkiye’nin dönüştürülmesine yöneliktir ve vermeniz gereken mücadele siyasi olmalıdır “ demiştim. Ama bana ya inanmadılar ya da inanmak istemediler. Çünkü eşlerinin, babalarının, kardeşlerinin ve oğullarının suçsuz olmasının beraat etmeleri için yeterli olacağını sanıyorlardı.

 

Bu bir iç savaş

 

Bunlar gerçekten iyi ve helal süt emmiş insanlardı, karşısındakilerin de kendileri gibi olacağını sanıyorlardı. Yeterli olmazdı, olamazdı! Sorun suçluluk veya suçsuzluk meselesi değildi! Bu bir iç savaştı, savaşta acımak olmazdı!

 

Balyoz kelimenin tam anlamıyla Postmodern Karşı Devrimin geçilmesi gereken çok önemli bir kilometre taşıydı ve şimdilik sorunsuz geçilmiştir. Karşı Devrim bütün hızıyla hedefine doğru ilerlerken siyasetçilerimiz, askerlerimiz ve aydınlarımız bu durumu trenin geçişi gibi izlemeye ve birbirlerini suçlamaya devam etmektedirler. Geniş halk kitlelerinde algı budur!

 

Mutlaka bilinmeli ve gözden uzak tutulmamalıdır ki, ülkemizi başkalaştırmaya çalışan ve karşı devrimle birlikte rejim değişikliği peşinde koşan asli unsur emperyalizmdir. Erdoğan, AKP ve cemaat onun tetikçileri ve işbirlikçileridir.

 

Yargılanması gereken onlar

 

Balyoz, Ergenekon ve Casusluk gibi operasyonel davalarla ilgili olarak “ Bırakın hukuk çalışsın ve adalet tecelli etsin “ diyenler ve hala demeye devam edenler bilerek veya bilmeyerek karşı devrim sürecinin değirmenine su taşımışlar ve taşımaktadırlar.

 

Bu ülkede gerçek darbe Erdoğan liderliğinde AKP tarafından yapılmaktadır. Esas darbeden yargılanmaları gereken onlardır. Darbe tellallığı yapmalarının nedeni “ Yavuz hırsız ev sahibini bastırır “ yaklaşımı ile suçlarını başkalarının üstüne atmak ve yaptıkları darbeyi halkın gözünden kaçırmaktır.

 

Balyoz olmasaydı teröristlerle aynı yatakta yatılamazdı, komşularımıza terör ihraç edilemezdi, Atatürk’e ayyaş denilemezdi, andımız kaldırılamazdı. Daha bunlar iyi günleriniz!

 

Selçuk Üniversitesi

 

İşte Anadolu’yu dolaşırken hem bunları anlatıyoruz, hem halkın tepkilerini ve algılarını anlamaya çalışıyoruz. Kurban Bayramı’ndan sonra Kuşadası, Zonguldak, Adana’da olacağız ve ay sonunda da Amerika’ya gideceğiz. Bu sefer Amerika’nın batısına! Orada Türkiye’de neler olduğunu anlatmaya çalışacağız.

 

Bayram sonrası programım çok yoğun olmasına rağmen Konya Selçuk Üniversitesi’nden Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında gelen daveti kırmayarak kabul etmiştim. Geçen akşam gençler beni aradılar ve Rektörlüğün benim konuşmacı olmamı kabul etmediğini söylediler.

 

Ne diyorsunuz, Cumhuriyeti ve Atatürk’ü öğrencilere iyi anlatamayacağımdan mı korktular! Takdir sizin.

 

Kurban Bayramınızı şimdiden kutlar, bayramın ülkemize, İslam alemine ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi dileklerimle,

 

Saygılar sunarım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ