ÜTÜ TUTMAZ
Türker Ertürk

ÜTÜ TUTMAZ

Bu içerik 680 kez okundu.

Temel ile Fadime kızları Ayşe’yi evlendirmişler. Daha bir hafta dolmadan Fadime bir elinde karalahana dolması diğerinde hamsikuşu çalar Ayşe’nin kapısını. Geçte olsa sonunda kapı açılır. Fadime bir de ne görsün, Ayşe çırılçıplak karşısında!

 

“Kız, deli misin? Nedir bu hal” diye çıkışır. Ayşe biraz da mahcup “Anne aşk elbisesi giydik” der. Fadime’nin şaşkınlığı henüz geçmemişken yatak odasının eşiğinde damat çıplak olarak görünür. Fadime bu sefer daha kızgın “damat bu ne vaziyet, sen çıldırdın mı?” der. “ Anne aşk elbisesi giydik” diye yanıtlar damat.

 

Fadime yemekleri mutfağa bıraktığı gibi hemen kendi evinin yolunu tutar. Giderken hem sakinleşir hem de hınzırca düşünür “çocukların yaptığını yapsam acaba Temel’i tetikler miyim?” diye.

 

Akşam Temel eve geldiğinde Fadime onu kapıda çıplak olarak karşılar. Temel Fadime’yi görür görmez çılgına döner ve “sen kafayı mı üşüttün? Kadın bu ne vaziyet?” diye çıkışır. Fadime de cevaben “ Temel bu akşam aşk elbisesi giydum” der. Temel Fadime’yi yukarıdan aşağıya tekrar süzer, “giymeden niye ütülemedin” der.

 

İkisi de siyasal İslamcı

 

Belli ki, “çatı adayı” olarak sunulan Ekmeleddin’e Atatürkçülük ve çağdaşlık ütüsü ve makyajı yapmışlar ama tutmamış. Fadime’ye ütü tutmamasının nedeni yaşı, Ekmeleddin’e ise geçmişidir.

 

Erdoğan ve Ekmeleddin siyasal İslamcıdır. Her ikisi de İslami düzen ve yaşam tarzını savunan dünya görüşünü temsil etmektedir. Birbirlerinin alternatifi asla değildirler. Eğer üçüncü bir aday çıkarılamazsa ki öyle gözüküyor, Erdoğan’ın kazanma şansı yüzde yüzdür. Halkı seçeneksiz bırakan girişimin arkasında ABD var. O zaman niçin Ekmeleddin? ABD, Ekmeleddin’in kazanamayacağını görmüyor mu?

 

1.CHP’de yaratılan korku imparatorluğu vasıtasıyla üçüncü bir adayı engellemek ve Erdoğan’ın ilk turda seçilmesinin önü açmak.

 

2.Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını sağlayarak onu göreceli olarak iktidar gücünden uzaklaştırmak. Daha sonra AKP’de yapılacak operasyonlarla onu iyice zayıflatmak.

 

CHP ve MHP’yi ortak etmek

 

3.Her iki adayın da siyasal İslamcı olması ile halka başka seçeneğin olmadığını halen şekillendirilmeye çalışılan yenidünya düzeninde Türkiye’ye biçilen rolün bu olduğunu göstermek.

 

4.Türkiye’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ne yönelik olarak dönüştürülmesi, başkalaştırılması, federatif yapıya geçirilerek tapusu olan Lozan’ın çöpe atılması projesine devletin kurucu partisi CHP ile Türk Milliyetçiliğinin kalesi MHP’yi bir şekilde ortak etmek. Çünkü tek başına Erdoğan liderliğinde AKP ile artık projeyi devam edebilmenin önü tıkanmıştır. Israrı halinde Türkiye’de istenmeyen gelişmeler olabilir ve bugüne kadar elde edilen emperyal kazanımlar yok olabilir.

 

5.Ekmeleddin kaybedeceği bilindiği halde aday yapılmasının nedeni ismini halk nazarında parlatmak ve seçimlerinden sonra yapılacak müteakip hamleler için hazırda bulundurmak.

 

Herkes hain değil

 

6.Ekmeleddin’in aday yapılmasının diğer bir nedeni de ulusalcı veya milliyetçi kesimleri birbirine düşürmek, bölmek ve parçalamaktır.

 

Halk seçeneksiz kalmamalı, üçüncü aday mutlaka çıkartılmalıdır!  Ekmeleddin’in Erdoğan’a karşı aday yapılması ve başka bir adayın çıkartılmaması tamamen emperyal bir operasyondur.

 

İstanbul’da sivil toplum kuruluşlarının Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili olarak yaptığı toplantıda Emine Ülker Tarhan adını somut olarak ilk ben ortaya attım. Mutlaka 20 Milletvekili bulunmalı ve aday gösterilmeliydi! Buna inandım, bu konuda mücadele ettim ve enerji sarf ettim.

 

Ama bir şeyin altını çizmek isterim. Çeşitli nedenlerle Sayın Tarhan’ı desteklemeyen ve üçüncü aday gösterilmesini sakıncalı bulanların hepsini hain olarak görmek büyük hata olur. Ben katılmasam da, farklı bir analiz yapıyor olsam da bugün Ekmeleddin’in çare olarak gören vatanseverler var. Mücadele uzun soluklu, ayrışmayalım ve sözlerimize dikkat edelim!

 

Saygılar sunarım 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ