LAİKLİK ULUSLARARASI GÜVENLİK KONSEPTİDİR
Türker Ertürk

LAİKLİK ULUSLARARASI GÜVENLİK KONSEPTİDİR

Bu içerik 595 kez okundu.

Baba 16 yaşındaki kızını odaya hapsediyor, ardından muhalifler olarak adlandırılan gerçekte ise dört dörtlük terörist olan Suriyeli isyancıları odaya çağırıyor ve insan kılığındaki bu vahşi yaratıklar masum kıza dönüşümlü olarak tekrar tekrar tecavüz ediyorlar. Baba kızına bunun cihat olduğunu ve cennete gideceğini anlatıyor.

 

Kızın annesi bile kızına “ Bu konuyu başkalarına anlatırsan seni öldürürüm “ diyor ve “ Yakın köylere cihat nikahı için gideceğini “ söylüyor.

 

Bir nevi fahişelik

 

Bazı ülkelerinden gönderilen Müslüman genç kızların Suriye’de savaşan teröristlere sunulduğu dünya basınında sıkça yer alıyor. Hatta çok sayıda Tunuslu genç kızın Suriye’ye nikah cihadı adı altında teröristlerin cinsel ihtiyaçlarını gidermek için gönderildiğini Tunus Müftüsü Şeyh Osman Batih bizzat açıklıyor ve bunun “ Bir nevi fahişelik olduğunu “ ifade ediyor.

 

Yine Suriye’de bir genci aynen kurbanlık koç gibi yere yatırıyorlar ve tekbir sesleri arasında bıçakla boğazını kesiyorlar. O kadar vahşice ve acımasızca ki, tamamını seyredebilmek mümkün değil. Bir düşünün aynı durumda kendinizi veya bir yakınınızı! Görüntüler hala youtube’da var, eğer psikolojim bozulmaz diyorsanız izleyebilirsiniz.

 

Tekbir sesi

 

Geçende bir dostum “ Artık ne zaman bir tekbir sesi duysam, kimi boğazlıyorlar, hangi masum insanları katlediyorlar ve nereyi havaya uçuruyorlar diye düşünür oldum “ dedi. Sevgi, merhamet, yücelik ve kutsallık ile yan yana gelmesi gereken Allah’ın adının anılması bakın neleri anımsatır hale gelmiş. Peki, bunun sorumlusu kim? Kendine Müslüman diyen ama esasında Müslümanlıktan zerre kadar nasibini alamamış zavallılar değil mi?

 

Sivas’ta insanları diri diri yakanlar, Kenya’da alışveriş merkezinde insanları çoluk çocuk kurşuna dizenler, Suriye’de her türlü vahşiliği yapanlar Müslüman değil mi?

 

Ölü seviciliği

 

Suudi Arabistan’da kadının tek başına araba kullanmasını fahişelikle eş değer görenler, Mısır’ında sübyancılığı ve ölü seviciliğini yasallaştıranlar da Müslüman.

 

11 Eylül 2001’de Dünya Ticaret Merkezi’nin ikiz kulelerini vuran uçakların Müslüman pilotlar vuruş anından 2 dakika önce Allah’a kavuşacaklarını ve cennete gideceklerini sanıyorlardı. İşte bu düşünce ve bunun arkasındaki öğreti bu insanların her türlü melaneti yapmasına neden oluyor.

 

Bir arkadaşımdan alıntı yaparak daha önce bu köşede ifade ettiğim gibi laiklik gerçekten uluslararası güvenlik konseptidir. Laikliğin olmadığı, laik eğitim ve öğretimin temeli olan eleştirel akıl ve bilim egemen kafanın yetiştirilmediği bir iklimde insanlar vahşi bir yaratık haline kolayca gelebilir.

 

Eğer din siyasetin, ticaretin ve toplumsal ilişkilerin bir aracı haline getirilirse oradan ne barış çıkar, ne de ahlak. Laiklik aynı zamanda dinin ululuğunu ve kutsallığını da korur.

 

Sorumlu AKP

 

Bakınız Suriye’de halen devam eden ahlaksızlıkta ve vahşette ülke olarak biz başrolü oynuyoruz. Cihat nikahı için fahişelik yapmak üzere Suriye’ye gönderilen Müslüman kızların bir bölümü Türkiye üzerinden geçiyor. Bu ahlaksızlığa bırakın duyarsız kalmayı, ülke olarak katkı bile sağlıyoruz.

 

Bu ahlaksızlığı niye mi yapıyoruz veya yapabiliyoruz? Laik bir ülke olma yolundan saptığımız, laikliği aşındırdığımız ve Cumhuriyetimizin temellerini sarstığımız için. Ülkemizin bu hale gelmesinin sorumlusu ise laikliğe aykırı eylemlerin odağı olma suçunu işlediği mahkeme kararı ile tescillenen ve şu anda iktidarda olan AKP’dir.

 

Sorun kalın kafalılığımızda!

 

Erdoğan ve AKP’nin ülkemizi buralara getireceği çok belli idi. Bence şu anda yaşadıklarımız bile iyi günlerimiz, daha büyük felaketler bizi bekliyor. Sorun bizim kalın kafalılığımızda ve kişisel çıkarlarımız için bu durumu görmemezlikten gelmemiz ve duyarsız kalmamızdadır.

 

Laiklik özellikle ağırlıklı nüfusu Müslüman olan ülkeler için barıştır, güvenliktir, ahlaktır, etik değerlerdir, şereftir, onurdur, insan haklarıdır, eşitliktir ve haysiyettir.

 

Saygılar sunarım.

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ