DÜŞMANLIĞIN DENKLEMİ
Türker Ertürk

DÜŞMANLIĞIN DENKLEMİ

Bu içerik 576 kez okundu.

Geçtiğimiz cumartesi Diyarbakır’da tanık olduğumuz kepazelikler ülkemizi yönetenlerin ihanet içinde olduklarını şüphe götürmez bir biçimde gösteren sayısız örneklerden biridir. Hala aymadıysanız sizi temin ediyorum daha büyük rezilliklere, ihanetlere, kan kin ve gözyaşına da şahit olacaksınız. Söylemedi demeyin!

 

Geçen hafta başladığım Atatürk konusuna bu yazımda da devam edeceğim. Şunu kabul ediyorum; Herkes benim gibi Atatürk’e büyük bir sevgi ve hayranlıkla bağlı olmak zorunda değil. Hatta sevmek zorunda bile değil. Ama Atatürk’e düşmanlık ediyorsa bilin ki, onun arkasında başka nedenler var.

 

Yobaz değilseniz düşmanlık edemezsiniz

 

Bu topraklarda Atatürk eşittir çağdaşlaşmadır, Aydınlanmadır, bilim egemen kafalı ve eleştirel akla sahip insanın yaratılması projesidir. Atatürk aynı zamanda eşittir antiemperyalist mücadeledir, üretebilmektir, ilahi mesajın doğru algılanmasıdır, tam bağımsız olma yolunda ilerlemedir, laikliktir, Milli birliğimizdir, bölünmez bütünlüğümüzdür, kurucu ideolojimizdir ve kusursuz demokrasiye giden yoldur.

 

Eğer su katılmamış yobaz değilseniz, bugün medeni dünyanın gözünün içine baka baka bunlardan bazılarına düşman olsanız bile açık açık düşmanlık edemezsiniz. O zaman yapılması gereken eşitliğin sol tarafına yani Atatürk’e düşmanlık ederek eşitliğin sağ tarafına dolaylı olarak düşmanlık etmektir.

 

Türkiye Cumhuriyetine tecavüz edilmiştir

 

Eğer birisi Türkiye’de Atatürk’e düşmanlık ediyorsa hemen yukarıda özetlemeye çalıştığım denklemin sağ tarafına bakın, mutlaka yerini bulacaktır. Hiçbir şey nedensiz olmadığı gibi Atatürk düşmanlığının da mutlaka sebebi vardır.

 

Diyarbakır’da Türkiye Cumhuriyeti’ne tecavüz edilmiştir. Bu tecavüz uzunca bir süredir devam eden Atatürk düşmanlığı ile Ergenekon ve Balyoz gibi operasyonel davalarla kazanılan zeminin üzerine bina edilmiştir. Bu zemin olmasaydı Irak’ın toprak bütünlüğü yok sayılarak elinde Türk Şehidinin kanı olan Barzani Diyarbakır’a gelemezdi.

 

İlkel bir millet tanımına ihtiyaç var

 

Dünyanın en modern, en çağdaş, en hoş görülü millet tanımı Atatürk’e ait olup Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ideolojisinde yerini almıştır. “ Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir “ diyor kurucu ideolojimiz. Bunun anlamı bizim Türklüğümüzün arkasında Araplık, Kürtlük, Çerkezlik, Arnavutluk, Boşnaklık, Lazlık, Türkmenlik, Tatarlık hatta Ermenilik, Rumluk ve Süryanilik de vardır

 

Fakat emperyalist projenin dünyanın merkezi konumunda bulunan ve jeopolitik olarak çok değerli olan bu topraklarda daha ilkel bir millet tanımına ihtiyacı vardır. Her türlü evrenselliğine ve çağdaşlığına karşın Atatürk’e düşmanlığın dış destek bulmasında en büyük neden budur.

 

Ortadoğu taşeronu

 

İşte bu nedenle Erdoğan liderliğinde AKP, Atatürk düşmanlığında emperyalizmle işbirliği yapmaktadır. Farklı hedefleri de olsa ortak çıkarlar birlikte hareket etmeyi gerektirmektedir. Batı’da bile Erdoğan için “ ABD’nin Ortadoğu taşeronu olduğu ” değerlendirmesi yapılmaktadır.

 

Türk kimliğine düşmanlığın, andımızı kaldırmanın, milli bayramlarımızı kutlamanın yasaklanmasının, Atatürklü Türk bayraklarına karşı düşmanlığın, askere saldırmanın, TC’yi yok etmenin ve terörist seviciliğinin arkasında, emperyalist projenin realizasyonu çalışması vardır.

 

Bugün geldiğimiz aşamada yıpranan ve kontrolden çıkan taşeronun yenisi ile değiştirilmesi söz konusundur. Projeyi kaldığı yerden aynen devam ettirecek birisi ve birileri aranmaktadır.

 

Saygılar sunarım

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ