TCG ÇAKMAK
Türker Ertürk

TCG ÇAKMAK

Bu içerik 692 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta sonu Amiral Cem Aziz Çakmak’ın Selimiye Cami’nde yapılan cenaze törenine katıldık ve onu ebediyete uğurladık. Çakmak’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve yüce Türk Milleti’ne baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.


Cenaze töreni gerçekten çok kalabalıktı. Mahşer gibiydi dersek abartı yapmış olmayız. Ama aslolan insanlarımıza, yurtseverlerimize, kahramanlarımıza, bizim için ter dökenlere ve mücadele edenlere canlı iken sahip çıkmaktır.


Amiral Çakmak kanser illetinden yaşamını kaybetti. O’nun bu hastalığa yakalanışı normal koşullarda oluşmadı. Çok başarılı bir asker ve denizci olmasına rağmen, tutuklanışı, düzmece delillerle yargılanışı, hüküm giyişi, hapis hayatının namüsait koşulları ve her şeyden önemlisi, kendisine kurumsal olarak ( Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Deniz Kuvvetleri) sahip çıkılmamasının yarattığı ruhsal tahribat bu hastalığı tetiklemiş olabilir.


ABD, AKP ve Cemaat


Amiral Çakmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve onun kurucu ideolojisini hedef olan gayrihukuki operasyonlarla esir alındı, hasta ve bir anlamda şehit edildi. Bunun müsebbipleri ise ABD, Erdoğan liderliğinde AKP ve Cemaattir. ABD’nin en yetkili ağızlardan “Türk Ordusu’nu AKP ile kafesledik” açıklamaları, Erdoğan’ın “Bu davaların savcısıyım” beyanatları, Cemaatin artık bugün iyice deşifre olan askerde, poliste ve yargıdaki köstebekleri ve silahşorları ise sorumluların kimler olduğunu ispat eden yüzlerce kanıtlardan sadece bazılarıdır.


Durum çok açık olarak yukarıda anlattığımız gibi olmasına rağmen gerçeği yok sayıyor, kıyısından ve köşesinden bile onu şehit edenlere karşı mücadele vermiyor, verenlere düşmanlık ediyor ve taşın altına elinizi sokmuyor isek, onun için, bu yolda şehit edilenler ve ülkemiz için bir şey yapmıyoruz demektir.

Bu bir savaştı! Savaş, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kuruluş felsefesine karşı yapılıyordu. Bu savaşın hedefi rejim değişikliği, Cumhuriyet’in kırmızıçizgilerinin yok edilmesi ve nihai olarak ülkemizin bölünmesiydi. Bu nedenle Türk Silahlı Kuvvetleri namlunun ucundaydı. Amiral Çakmak bu bağlamda şehit edildi.


Yenilen komuta kademesiydi


Kavgada nasıl yumruk sayılmaz ise savaşta da acımak olmaz, her türlü hile mubah olur, kimin kimi öldürdüğü ve kimin kime haksızlık ettiği zerre kadar önem arz etmezdi. Balyoz, Ergenekon ve Casusluk gibi davalar bu savaşın (4. Nesil) hukuki silahlarındandı. Hukuk eğer bir savaşın silahı olmuşsa yapmanız gereken onu yok saymaktır. Evet, Türk Silahlı Kuvvetleri en başından itibaren kendisine karşı silah haline getirilen bu hukuku yok sayacak, Amiral Çakmak dahil evlatlarını vermeyecekti. Başta ABD olmak üzere bu operasyonun arkasında bulunanlar bile bu kadar kolay olabileceğini tahmin etmemişlerdi! Bunun sorumluluğu tamamen zamanın komuta kademesine aittir. Bunun bir savaş olduğunu anlamadıysalar çapsızlıklarını, anladıysalar korkaklıklarını ortaya koyar.  


Esasında yenilen komuta kademesiydi. Mazisi şan ve şerefle dolu kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri durumun farkındadır, toparlanma ve tertiplenme sürecindedir. Hesap sorulacak, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında yapılan saldırılar püskürtülecektir, şüpheniz olmasın.


Hesap sorulmalı

Yüreği vatan sevgisi ile dolu halkın duygularına tercüman olan bir okurum ”Kumpas kuranlara, destek olanlara, sessiz durup üç maymunu oynayanlara nasıl ve ne zaman hesap soracaksınız?” diyor. Eğer hesabi sorulmaz veya sorulamaz ise Amiral Çakmak’ın, Alb. Özenalp’in, Alb. Erdem’in, Yb. Tatar’ın ve değer şehitlerimizin kanı yerde kalır.


Amiral Çakmak adının Heybeliada sınıfı (MİLGEM) korvetlerden birine verilmesi için bir kampanya başlatıldı. Kampanyayı yürekten destekliyorum ve kampanya belgesini imzaladım. Çakmak ismi bu yaşadıklarımızı unutmamak ve geleceğe taşımak için çok önemli. Çünkü tarihinden ders almayan milletler pusulasız gemi gibidir, sığınacak liman bulamazlar. İyi bir gelecek için geçmişin yani şimdinin acı dolu deneyimi olan bu yaşadıklarımızı Çakmak ismi ile geleceğe ve onun nesillerine mesaj olarak iletmeliyiz.   


Çakmak isimli bir harp gemisine Türk Bahriyesi yabancı değil. Eskiden TCG Mareşal Fevzi Çakmak vardı, bu sefer de TCG Amiral Çakmak olacak, olmalı! Şimdiden TCG Amiral Çakmak ve O’nu donatacak denizcilere pruvaları neta, rüzgarları kolayına, denizleri sakin ve bahtları açık olsun diliyoruz.


Saygılar sunarım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ