ŞAKİRTLER DEŞİFRE OLDU
Türker Ertürk

ŞAKİRTLER DEŞİFRE OLDU

Bu içerik 598 kez okundu.

Darbe girişimi başladığında bu işin Cemaatçiler tarafından kotarıldığını yüksek bir ihtimalle tahmin ettim. Ama yüzde yüz emin değildim.  Evet, yine acele etmişlerdi, 17-25 Aralık hırsızlık-yolsuzluk operasyonunda olduğu gibi.

 

Bu sefer acele etmelerinin nedeni 2 hafta sonra yapılacak olan Yüksek Askeri Şura idi. Çünkü istihbaratları doğruydu; Türk Silahlı Kuvvetleri içinden tamamen  tasfiye edileceklerdi. Halbuki bu iş için en az 30 yıl emek vermişlerdi! Erkendi ama düğmeye basmak zorundaydılar.  Esasında kripto şakirtlerin Türk Silahlı Kuvvetlerin en tepesine tırmanabilmesi için 6- 7 seneye daha ihtiyaçları vardı. 

 

Darbecilerin hazırladığı atama listesini görünce tamamen emin oldum; Bu darbe girişimi Gülen Cemaatinin işiydi. Atama listesinde bulunan  cemaatin önemli isimlerinden olan halen Kuzey Deniz Daha Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık darbeyle birlikte Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı oluyordu. Harmancık Cemaatçi olduğu şüphesiyle sınıf birincisi olarak tuğamiralliğe terfi etmiş olmasına rağmen iki senedir tümamiralliğe terfi yapılmayarak uzatıldı ve bu sene yani iki hafta sonra emekli edilecekti. Darbecilerin ataması ise onu Koramiral kadrosuna sahip Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanlığına getiriyordu.

 

Darbecilerin aynı atama listesi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanı Tümamiral Sinan Azmi Tosun'u  Oramiral kadrolu Donanma Komutanlığına getiriyordu. Aynı şekilde  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denetleme  Değerlendirme Başkanı Tuğamiral Murat Dede Koramiral kadrosu olan Kuzey Deniz Saha Komutanlığına atıyordu. 

 

Yine Cemaatin önemli isimlerinden Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu Pensilvanya ile koordinasyonu sağlamak üzere Amerika'da bırakılıyordu. Cemaatin yüksek dereceli imamlarından olduğu söylenen ve bu sabah tutuklanan Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Atilla Demirhan ise Mersin'de görevine devam edecekti.

 

Aslında darbecilerin yaptığı atama planını dikkatle inceleyen meslekten bir gözün kimin Cemaatçi olup kimin olmadığını anlaması gerçekten çocuk oyuncağı. Türk Silahlı Kuvvetler'nde şakirtlerin büyük bölümü artık iyice deşifre oldu! Ama Genel Kurmay Başkanlığı bugüne kadar defalarca bu konuyu yazdığımız ve anımsattığımız halde neredeydi?

 

Saygılar sunarım

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ