BENDEN ÖZÜR DİLEMELİSİNİZ
Türker Ertürk

BENDEN ÖZÜR DİLEMELİSİNİZ

Bu içerik 730 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde 28. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili günah çıkarmış ve “Millet hepimizi affetsin. Yüreğim yanıyor, ömrüm oldukça da yanacak, ben artık böyle bir yürekle yaşayacağım. Ergenekon ve Balyoz’dan mağdur olan arkadaşlarım için üzüntüm çok büyük, vicdanımda bir sızı olarak kaldı. Benim için en önemli şey vicdan artı hukuktur. Hukuku izledik ama vicdanım sızlıyor” demiş. Necdet Özel için Genelkurmay Başkanı olmak büyük şanstı ama, ülkemiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri için büyük şanssızlıktı.

Hangi hukuktan bahsediyor Necdet Özel! Emperyalizmin; Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı AKP’nin ve açılımların önünü açabilmek için, 4. Nesil Savaş’ın bir silahı olarak kullandığı hukuk mu? Tek çare vardı; yok saymak, silah arkadaşlarını bu kahpe silahın önüne atmamak ve sahip çıkmak.
 

Doğru Yapıyorlar, Benim Önüm Açık!


Daha 2. Ordu Komutanı iken, Korgeneral Nejat Bek’in yakalama kararı çıktığı dönemde kendisine; “Siz bunları sevmezsiniz ama bence doğru yapıyorlar, dolayısıyla benim önüm açık” demediniz mi? Bana bu olayı, size yemek servisi yaparken olanlara şahit olan bir Mehmetçik anlattı. İsmi bizde mahfuzdur.


Aralık 2013’de; emperyalizmin ülkemiz ve bölgemiz hakkında geliştirdiği projeleri, Ergenekon, Balyoz ve Casusluk gibi operasyonel hukuk davalarını, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı yapılan tertibi anlatmak için gittiğim Mersin’de, geceyi geçirmek üzere gittiğim Orduevi’ne, sizin gayri hukuki şekilde yasaklamanız nedeniyle alınmadım. Hangi nedenle bize Orduevlerine giriş yasağı koydunuz? Ülkemize, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve silah arkadaşlarımıza sahip çıktığımız için mi?
 

Sacayakları Kimlerdi?


Türk Silahlı Kuvvetleri’ni, sizin çok saygı duyduğunuzu söylediğiniz hukukla tuzağa düşürdüler. Tuzağın nedeni ise; emperyalizmin ülkemize ve bölgemize yönelik planları için Türkiye’yi başkalaştırmak ve Büyük Ortadoğu Projesi’ni realize etmekti.


Kurulan bu tuzağın sacayakları; ABD, Cemaat ve 2002’de proje nedeniyle desteklenerek iktidara getirilen AKP idi. ABD sınırsız destek verdi, AKP bu tuzağın idari ve yasal alt yapısını hazırladı, referandumu ve atamaları yaptı, Cemaat ise yargıda, poliste ve askerde bulunan ve yetkili yerlere getirilen uzantıları vasıtası ile saldırıyı gerçekleştirdi.
 

İmam da var, Köstebek de!


Hukuk eğer size veya kurumunuza yönelik kumpasın bir enstrümanı olmuşsa; yapılacak en iyi mücadele, bu enstrümanı yok saymaktır. Zamanın Başbakanı Erdoğan, bunu bildiği için kasetleri ayyuka çıkan adamlarına bile sahip çıktı. Ama siz Necdet Özel, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve vatana kahramanca hizmetten başka suçu olmayan masum askerlerinize sahip çıkmadınız.


Siz Genelkurmay Başkanı olarak; “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde imam yok” dediniz. Ayrıca; “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bazı mensupları ile ilgili yürütülen soruşturma ve davalara yönelik, hukuk devleti olmanın gereği olarak yargılamayı etkilemekten kaçınılmıştır” açıklaması yaptınız. Biz ise “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde, her seviyede imam da var, köstebek de” dedik, bunun için bizi cezalandırdınız ama imamları ve köstebekleri mükâfatlandırıp, terfi ettirdiniz!
 

Komutan Kimdir?


Ayrıca biz Pensilvanya dahil her yerde ve ekranlarda; “Gülen Cemaati dört dörtlük karşı devrim örgütüdür. Amaçları bir askeri darbe ile yönetimi ele geçirmek, Gülen’i Humeyni örneğinde olduğu gibi yurda döndürmek ve Halife yapmaktır” dedik. Bizi belki paranoyak gördünüz ama, 15 Temmuz’da ne kadar haklı olduğumuzu sanırım anladınız, değil mi?

Kimi vardır oturduğu makama şan ve şeref verir, kimi vardır oturduğu makamın itibarını aşındırır ve beş paralık eder. Emperyalist projelerin önünü açabilmek için kafeslenmiş ve zindanlara atılmış askerlerinizi korumadınız, Cemaatin imamlarını ve köstebeklerini temizlemediğiniz gibi, terfi ettirip etkin yerlere getirdiniz. Bu yüzden; ülkemizin 15 Temmuz Darbe Girişimi noktasına gelmesinde, ağır sorumluluğunuz var. Hesabını en ağır şekilde vermeli, ayrıca benden de özür dilemelisiniz!


Bilgisi, tavrı, önderliği ve yıkılmaz iradesi ile kıtayı, birliği, uçakları, gemileri, orduları ve donanmayı peşinden gelmeye mecbur eden kimse, komutan da odur! Siz böyle birisi asla değildiniz!


Saygılar sunarım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ