YARBAY KİMİN SESİ?
Türker Ertürk

YARBAY KİMİN SESİ?

Bu içerik 563 kez okundu.

Kanlı terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze töreninde isyan eden ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan’a yönelik saldırılar ve düşmanlıklar devam ediyor. Alkan’ın ailesi Sünni olmasına rağmen yakıştırmalar yaparak gösterilen hoşgörüsüzlük ve Alevi inancına saygısızlık had safhada.

Cenazenin hemen sonrasında sosyal medyada yazdıklarımızı burada da yinelemek istiyoruz. Yarbay Mehmet Alkan’ın sesi Türk Halkının ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vicdanının sesidir. Yarbay Alkan’ı cezalandırmaya kalkmak Türk Milletini cezalandırmaya tevessül etmek demektir. Yarbay Alkan’a ceza vermeye kalkan irade balyozu hak eder. Ama bu balyoz ahlaksızlığın, şerefsizliğin, sahte deliller üreten, emperyalizmle işbirliği yapan ve kumpas kuran değil, Yüce Türk Ulusunun balyozu olur.

Altını imzalarım

Yarbay Alkan 32 yaşındaki kardeşini ebedi yolculuğuna uğurlarken tabutu başında patlayan bilinçaltı  “Bunun sebebi kim? Şu ana kadar “çözüm” diyenler niye şimdi “sonuna kadara savaş” diyor. Sırça saraylarında 30 koruma ile gezip, zırhlı arabalara binip de şehit olmak istiyorum diye bir şey yok. PKK’ya yardım edenler de kahrolsun, Öcalan’a yardım edenler de kahrolsun” şeklinde ağızından kelimelere dökülmüştür.

Ben kendi adıma bu sözlerin altını imzalarım. Sadece ben mi? Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bu sözlere kim katılmaz! Sizi temin ediyorum yeni teşekkül eden komuta kademesi de farklı düşünmüyor. Düşünemez de! Emrinizdekilerin kolektif vicdanını, her gün gelen şehitler karşısında duygularını ve düşüncelerini anlamıyorsanız ve onlarla duygudaşlık (empati) yaratamıyorsanız onları savaştıramazsınız ve ülkemizin savunması için ölüme gönderemezsiniz.

Tıpış tıpış gitti

Emekli olan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e verilen “Devlet Şeref Madalyası” töreninde ilginç bir olay yaşandı. Sn. Özel yaptığı konuşmada “Mesleğimin en üst rütbesine ve rahmetli Fevzi Çakmak Paşamın makamına ulaşarak şanlı ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri’ne emir ve komuta ettim. Bahtiyarım ve mutluyum” dedi.

Sn. Özel bilmelidir ki, Genelkurmay Başkanlığı makamı Fevzi Çakmak Paşa’nın olduğu kadar Rüştü Erdelhun Paşa’nın da makamıdır. Anayasayı ve yasaları ihlal ve askere karşı yapılan kumpasta yer alan hükümete körü körüne bağlılığına ve arkasından tıpış tıpış gitmesine bakarsak Erdelhun Paşa’ya daha çok benzemektedir.

İhlal ettiler

Bugün ülkemiz hızla parçalanmaya ve iç savaşa doğru sürükleniyorsa bunda emperyalizm tarafından dikte ettirilen, Meclis’in denetiminden ve halkın gözünden kaçırılan  “açılımlar”ın, teröristlerle mücadele etmeyip pazarlık masasına oturmanın ve askeri kışladan çıkartmayan iradenin sorumluluğu var. Helen geldiğimiz yer bunların sonucudur.

 Anayasamız “Hiç kimse veya organ kaynağını Anayasadan almadığı bir yetkiyi kullanamaz”, yasalarımız Başbakan da dahil olmak üzere hiç kimse “konusu suç olan emir veremez”  diyor. Erdoğan liderliğinde AKP iktidarları PKK ve terör konusu başta olmak üzere çok açık olarak Anayasamızı ve yasalarımızı ihlal etmişlerdir. Yapılması gereken direnmekti! Ama Sn. Özel direnmediği gibi hükümetin dümen suyuna girmiştir. Sanırım madalyayı bu nedenle verdiler.

İç ve dış düşmanlar

Bırakın Türkiye’yi ABD’de bile Deniz, Kara ve Hava Harp Okulları’ndan mezun olurken subaylara yemin ettirilir. Yeminin en can alıcı bölümünde “Anayasayı iç ve dış düşmanlara karşı koruyacağıma…” diye kuvvetli bir vurgu vardır. Burada kastedilen koruma Amerika’nın kurucu babaları olan John Adams, Benjamin Franklin, Alexander Hamilton, John Jay, Thomas Jefferson ve George Washington tarafından ortaya konan ve anayasalarında yer alan kurucu ideoloji içindir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu babası Atatürk’tür. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ideolojisi ise Anayasamızın ilk dört maddesinde özetlenmiştir. Bunu değiştirmeye kalkmak kurucu ideolojimize karşı düşmanlıktır ve savaş nedenidir. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne düşen görev ise her ahval ve şartta savunmaktır.

Saygılar sunarım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ