YA CAHİL YA DA HAİN!
Türker Ertürk

YA CAHİL YA DA HAİN!

Bu içerik 607 kez okundu.

Bugün Kurban Bayramının ikinci gününü idrak ediyoruz. Fakat bir bayram coşkusu içinde olduğumuz asla söylenemez. Eğer bayramlar ortak sevincin, beraberliğin ve paylaşımın bir adı ise bugün coşkulu kutlama yapmak için ya cahil ya da hain olmak gerekir.

 

Bu bayram, Karşı Devrim sürecinin önünü açan ve çok kısa bir süre önce açıklanan demokratikleşme adı altındaki hıyanet paketi ile yurtseverleri zindanlarda tutan Balyoz kararının altında kalmıştır.

 

Amirallerin istifası

 

Ne yazık ki, ülkemize halen egemen olan ahlaksızlık, onursuzluk ve Cumhuriyetimize düşmanlık dönemi bütün hızıyla devam etmektedir. Bu konuda son gelişmeler, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Atilla Kezek ile Teknik Başkanı Tümamiral Sami Örgüç’ün istifasıdır. Dört amiralin daha istifa ettiği bilgisine sahibiz.

 

Türk Deniz Kuvvetleri’nin daha doğmamış torunlarımızın bile çıkarlarının olduğu çevre denizlerimizde bulunan hak ve menfaatlerimizi koruyacak durumda olmadığı artık herkesin malumudur. Bu durumun sorumlusu ise emperyalizmin taşeronluğunu yapan ve rejim değişikliği peşinde koşan Erdoğan liderliğinde AKP iktidarı ile operasyonların tetikçiliğini yaparak askerlerimizi ve yurtseverlerimizi arkadan vuran cemaattir.

 

Tasfiye operasyonlarına devam

 

Bu saldırılarda Türk Deniz Kuvvetleri’nin öncelikli hedef olmasının nedeni denizcilerimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan Aydınlanma Devrimlerinin zirvesini temsil etmeleri ve geçmişte emperyalizmin nasırına çokça basmış olmalarıdır. Çünkü Erdoğan liderliğinde AKP iktidarı Aydınlanmaya düşmandır, emperyalizmin işbirlikçisidir ve ülkemizi götürmeye çalıştığı yer Ortaçağ karanlığıdır.

 

Amirallerin istifası durup dururken gelen tepkiler değildir. Türk halkı bilmelidir ki, halen başta Deniz Kuvvetleri olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri’ni tamamen tasfiye etme operasyonları tüm hızı ile devam etmektedir.

 

Eşik geçilmiştir

 

Daha önce bu köşeden ifade etmiştim ama tekrar anımsatmak istiyorum; Artık istifalar ile sonuç ele edilebilecek ve mesaj verilebilecek eşik geçilmiştir. Dinlemelerle ve her türlü şerefsizliklerle özel yaşamınızı didikleyerek sizi bunaltabilirler. Akla ve hayale gelemeyecek ahlaksızlıklar yapabilirler. Yapılması gereken her ne pahasına olursa olsun meslekte kalmanın yurt savunması ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak olduğu düşünülmeli ve buna göre hareket edilmelidir.

 

AKP iktidarında Türkiye her geçen gün bölgesinde yalnızlaşan, iç savaşa doğru koşar adım giden, terörizme ileri üs olan, komşularına nifak ve istikrarsızlık saçan bir ülke olmuştur.

 

Meslekte kalarak, mevziler tutularak

 

Bu durumdan çıkabilmenin birinci koşulu, sorunun kaynağı olan AKP ve zihniyetini ivedilikle iktidardan uzaklaştırmaktır. Bu mücadeleye katkı ve destek vermek yurtseverliğin ve genel ahlakın gereğidir.

 

Dün mücadele Anadolu’ya geçerek verilebiliyordu, bugün ise her türlü saldırıya karşın meslekte kalarak ve bulunulan mevziler tutularak verilebilir. Sessiz kalmak Cumhuriyetimizin düşmanları ile işbirliği yapmakla eş anlamlıdır.

 

Gelecek bayramlarda beraberliği, barışı, huzuru ve coşkuyu yakalayabilme umudu ile sevgi ve saygılarımı sunarım.    

   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ