BİSMİLLAH VİRA
Türker Ertürk

BİSMİLLAH VİRA

Bu içerik 691 kez okundu.

Geçtiğimiz cumartesi (13 Aralık 2014) Anadolu Partisi Ayvalık İlçesi Örgütü’nün düzenlediği organizasyona katılmak için Ayvalık’taydım. Burada yaptığım konuşmada gündemi, ülkemizin nasıl bölünmeye, parçalanmaya, iç savaşa ve Ortaçağ karanlığına doğru iktidar tarafından sürüklendiğini, ekonomik kaynaklarımızın nasıl çarçur edildiğini, hırsızlıkları ve hukuksuzlukları anlattım. Ayrıca niçin Anadolu Partisi’nin kurulduğunu açıkladım.
 

Konuşma yaptığım salonda katılım, ilgi, alaka ve heyecan doruk noktasındaydı. Konuşma sonrasında katılımcıların sorularını yanıtlamaya çalıştım.  Şunu kesin olarak söyleyebilirim maya tuttu, halk alternatif olacak böyle bir siyasi hareketi bekliyormuş.


Anadolu Partisi olarak halkla yüz yüze buluşmaya ilk Ayvalık’tan başlamak bizim için çok önemliydi. Çünkü Anadolu’yu işgale başlayan düşmana ve Türklüğü yok etmeye çalışan emperyalizme karşı ilk kurşun 172. Alay Komutanı Yarbay Ali Çetinkaya komutasında burada sıkıldı ve örgütlü direniş buradan başlatıldı. Burası ayrıca düşmanla ve emperyalizmle işbirliği yapan Saray’a karşı ilk başkaldırının yapıldığı yurt köşesiydi.


Evet, düşmana karşı ilk kurşun İzmir’de 15 Mayıs 1919’da atılmıştı ama bu bireysel, örgütsüz ve işgale karşı isyan eden bir “aydın” inisiyatifiydi ve hemen şehit edildi.

 

Bir elimde Kur’an, bir elimde Sancak!


Düşmanın Ayvalık’a asker çıkarmasına ramak kala Yarbay Çetinkaya, nam-ı değer Kel Ali İstanbul’a telgraf çekiyor “Bir elim Kur’an’da, bir elim Sancak’ta düşman karaya çıkarsa ateşle karşılık vereceğim” diyor. Çünkü Yarbay Çetinkaya için Anadolu’yu işgal etmeye kalkışan düşman askerine “direnme” diyen Padişah meşruiyetini kaybetmiş olup düşmanla işbirliği yapmaktadır.


Biz de Anadolu Partisi olarak ülkemizin güvenliğine, kurucu ideolojisine, ulusal kimliğine, tekil yapısına ve Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan Aydınlanma Devrimlerine yönelik tehditlere karşı örgütlü mücadelemize Ayvalık’tan “Bismillah Vira” diyerek başladık. Allah utandırmasın!  


Yine Ayvalık’ta emperyalizmle işbirliği yapan, onun planının eş başkanıyım diyen, yürürlükteki anayasamızı hiçe sayan, yasaları çiğneyen ve Ak Saray’da ikamet eden zatın 95 yıl önce “işgale direnme” diyen Padişah Vahdettin’den farkı olmadığının altını çizdik.


Ayvalık’ta Anadolu Partisi’ne katılanların neredeyse yüzde 75’i CHP’liydi. Hemen hemen hepsi ile konuştum ve fikirlerini aldım. İhanete uğradıklarını, partinin operasyonlarla yanlış ellere geçtiğini, partide bölücülerin, Cemaatçilerin, Atatürk ve 6 Ok düşmanlarının egemen olduğunu örneklerle anlattılar. “Eğer Anadolu Partisi kurulmasaydı sandığa gitmeyecektik” dediler.

 

Yazıklar olsun!


Gerçekten daha önce yaptığımız ve köşeden size anlatmaya çalıştığımız “yeni bir siyasi harekete mutlaka ihtiyaç var” değerlendirmemiz doğrulanıyor. 12 yıldır iktidarda bulunan Erdoğan liderliğinde AKP ülkemizi adım adım felakete sürüklerken adam gibi muhalefet yapılsaydı, özellikle ana muhalefet partisi CHP operasyon yiyip YCHP haline dönüşerek taraf değiştirmeseydi Anadolu Partisi’ne hiç ihtiyaç olmazdı.


Anadolu Partisi şartların, içinde bulunduğumuz zor koşulların ortaya çıkardığı, ülkemiz için kötü gidişe dur demeye ve elini taşın altına sokmaya çalışan bir siyasi harekettir. Daha dün bir bugün iki ama Sonar Araştırma Şirketi’nin yaptığı kamuoyu yoklaması halk desteğini Anadolu Partisi için yüzde 8 olarak veriyor.


Geçen gün Kemal Kılıçdaroğlu (KK) Dersim sorusunu yanıtlarken “Atatürk’ün CHP’si değiliz” demiş. KK bu şekilde çalışmaya devam etsin Anadolu Partisi’ni sanırım kimse tutamaz.


Şimdi de KK yönetiminde YCHP, Türkiye Cumhuriyeti’ne kumpas kuran, kahraman askerimizi arkadan vuran, 14 can alan ve tarafıma hem üniformalıyken hem de üniformamı çıkarıp siyasete atıldıktan sonra pusular atan F Tipi Örgüte açık destek veriyor. Yazıklar olsun, siz hainsiniz! Cumartesi bu konuyu anlatacağız.


Saygılar sunarım.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ