PARTİYE DEĞİL VATANA SADAKAT
Türker Ertürk

PARTİYE DEĞİL VATANA SADAKAT

Bu içerik 616 kez okundu.

Hani emperyalizm çökmüştü, yenilmişti ve onun bölge planı olan Büyük Ortadoğu Projesi çöpe gitmişti! Bakın çöktüğü ve yenildiği söylenen emperyalizm Türkiye’de öyle bir hamle yaptı ki, bizi seçeneksiz bıraktı!

 

Türkiye her gün biraz daha fazla dönüştürülmekte, başkalaştırılmakta ve karşı devrim sürecinde ilerlemektedir. Bugüne kadar emperyalizmin taşeronu olarak görev yapan ve ondan aldığı güçle kendi ajandasını da gerçekleştirmeye çalışan Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan Aydınlanma Devrimleri ile donatılan Cumhuriyetimizi yıkmak konusunda inançlı olduğunu göstermiş ve çevresi ile dayanışma içinde olmuştur. Ya bizim taraf! Cumhuriyeti koruma ve yüceltme konusunda yeterince inançlı ve dayanışma içinde olduğu söylenebilir mi?

 

Çatı aday bir umut yaratmıştı ama Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgenin geleceği üzerine oynan satranç oyununda ABD’nin yaptığı Ekmeleddin hamlesi umutların yok olmasına neden oldu. Bize kırk katır mı yoksa kırk satır mı seçeneği sunulmuştur. Erdoğan ile ölümü gösterdiler şimdi sıtmaya razı etmek istiyorlar.

 

Erdoğan liderliğinde AKP, bölgeye ve Türkiye’ye yönelik emperyal projeleri gerçekleştirmek için kurduruldu, desteklendi ve iktidara getirildi. Artık Türkiye 2002’deki Türkiye değil. Ergenekon ve Balyoz gibi operasyonlar Erdoğan’ın önünü açmak için yapıldı.

 

Birbirinin alternatifi değiller

 

ABD, Türkiye’de 12 yıldır yapılanlardan, karşı devrim sürecinde kat edilen mesafeden ve AKP’nin temsil ettiği zihniyetten memnundur ama Erdoğan’ı cerrahi bir operasyonla bir başkası ile değiştirmek istemektedir. ABD, Erdoğan ile yola devam etmek istememektedir.

 

17 Aralık operasyonu ABD’nin Erdoğan’ı derdest etme girişimiydi ama başarılı olamadı. Çünkü Erdoğan’ın yeterince yıprandığına inanılmakta, kendisine güven duyulmamakta, onla devam edilmesi durumunda Türkiye’ye ve bölgeye yönelik emperyal projelerin riske gireceği değerlendirilmektedir.

 

Ayrıca Türkiye’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ne yönelik olarak dönüştürülmesi ve başkalaştırılması sürecinde son safhaya gelinmiştir. Daha akıllı ama yine hain birisine ihtiyaç vardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ideolojisinin ve niteliklerinin tamamen yok edileceği bu son safhada, Cumhuriyetin kurucu partisi olan CHP’nin ve Türk Milliyetçiliğinin kalesi olan MHP’nin sürece aktif olarak dahil edilerek halkın seçeneksiz bırakılması ve emperyalizm tarafından yazılan kaderine razı olması planlanmıştır.

 

Yani Türkiye’yi tekmelemek için Ekmeleddin aday yapılmıştır. Ekmeleddin, Erdoğan’ın alternatifi değildir! Olsa olsa sakatlandıklarında sahaya sürmek için birbirlerinin yedeği olabilirler.

 

Kuşyemi

 

Temel bir gün elinde büyük bir çanta Pekin’den İstanbul’a gelmiş. Tam gümrükten geçerken gümrük memuru “Çantada ne var?“ diye sormuş. “kuşyemi” diye cevap vermiş Temel. Yanıtı inandırıcı bulmayan memur “Lütfen çantanızı açar mısınız?” demiş. Birde ne görülsün, çanta ağzına kadar kol saati dolu. Memur sormuş “ hani kuşyemiydi?” Temel tereddütsüz “ben bunları kuşların önüne atarım, ister yerler ister yemezler, onların bileceği iş” diye cevaplamış.

 

Sevgili okurlar bugün bize yapılan budur. Erdoğan ve Ekmeleddin’i önümüze attılar, nereden yersen ye, bu sizin bileceğiniz iş diyorlar. Bu bize emperyalizmin tuzağıdır, bunu önümüze getirenler de taşeronu!

 

Şimdi Meclis’ten çıkacak 20 yurtsever Milletvekiline ihtiyaç duyulmakta bu oyunu bozmak ve Erdoğan ve Ekmeleddin’i temsil eden zihniyete alternatif yaratabilmek için.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bulunduğu makama emperyal bir operasyonla gelmiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi için gösterdiği aday da dahil yaptığı tüm icraatlarıyla kendisinden bekleneni göstermiştir. En son Diyarbakır’da Atatürklü 1930’lı yılların CHP’sine karşı yaptığı düşmanca referans hainliğin bir tezahürüdür. Derhal istifa etmeli ve istifası istenmelidir!

 

Partiler ülkeye hizmet için araçtır, amaç değil! Partiye ve lidere değil vatana ve millete sadakat olur.

 

Saygılar sunarım.  

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ