ATATÜRKÇÜ VE ÇAĞDAŞ İNSANLAR ORTAYA ÇIKMALI
Türker Ertürk

ATATÜRKÇÜ VE ÇAĞDAŞ İNSANLAR ORTAYA ÇIKMALI

Bu içerik 507 kez okundu.

Dün; İstanbul'un tarihi yarımadası (Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi ile çevrili Fatih İlçesi) denen yerinde uzun bir süre gezdim. Çocukluğumun büyük bir bölümü burada geçmişti, çok iyi bildiğim bir bölgeydi.

 

Eminönü, Çarşıkapı, Çemberlitaş, Topkapı Sarayı ve civarında çalışan esnafla konuştum. Herkes, kan ağlıyor. Gezim süresince -Ortadoğulu hariç- bir tek turist bile görmedim. Ortadoğuluların da turist mi, yoksa ülkemize Suriye ve Irak coğrafyasından gelen 4 milyon insan kitlesinden mi olduğunu bilemedim.

 

Esnaf, kiralarını bile ödeyemiyormuş. Oteller bomboş. Ülkemizi ziyaret eden turist sayımız, geçen seneye göre yüzde 40 düşmüş. Ve daha da düşme eğilimi içindeymiş.

 

Dünya kamuoyu ülkemizi güvenli bulmuyor. Ülkemiz, adata teröre boğulmuş durumda. Bunların sorumlusu; iliklerine ve hücrelerine kadar İktidardır. Ama medyaya yaptıkları baskıyla; bu gerçekleri halkın gözünden kaçırmaya çalışıyorlar. Merkez akım medya da, çıkarları gereği bu gerçekleri yazmıyor ve yazamıyor! Adamın işini bitirirler!

 

İstanbul'da konut satışları da ağırlaştı. Kentsel dönüşüm projesi yapan müteahhitlerden bazıları, işi bırakıp kaçmış. Yani; lokomotif sektörümüz sayılan inşaat işleri de iyi gitmiyor. İşten çıkarmalar ve işsizlik, almış başını gidiyor. Ticaret azaldığı için, boş dükkan ve büro sayısında da patlama var! Bunların da sorumlusu; ülkemizi 14 yıldır hiçbir kural tanımadan yöneten İktidardır.

 

Şimdi siz, devamlı yanılan, aldatılan ve hiçbir öngörüsü doğru çıkmayan İktidarın ülkemizi düzlüğe çıkaracağını mı sanıyorsunuz? Artık Atatürkçü ve çağdaş insanlar ortaya çıkmalı; edilgen bir halde maçı izlememeli! Maç; çağdışı bir dünya görüşü olan "Siyasal İslamcılar" arasında geçiyor. Birisi darbe yapıyor, diğeri bunu bahane ederek; yine aynı dünya görüşü ile kendi darbesini yapıyor!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ