KRİPTO CEMAATÇİLER
Türker Ertürk

KRİPTO CEMAATÇİLER

Bu içerik 654 kez okundu.

Halen çekirdek karargahı ile birlikte Amerika’da bulunan Gülen kendisini zulüm nedeniyle hicret etmiş görüyor. Pensilvanya ve Amerika onlar için Medine. Mekke’ye yani Türkiye’ye ve İstanbul’a dönecekleri günlerin özlemi ile mücadele ediyorlar. Hicret bittiğinde yapacakları şey Cihat!


Cemaat tam teşekküllü bir karşı devrim örgütü! Karşı devrim tamamlandığında ve hicret bittiğinde çok acımasız olacaklar. Bu yüzden Cemaat, ülkemiz ve dünya barışı için çok büyük bir tehdittir. Ama herkes nasırına basılana ve canı yanana kadar sesini çıkarmıyor. Daha önce Cemaatle işbirliği yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’da buna dahil. Bilinmeli ki, zamanı gelince herkesin canını yakacaklar.


Ateist Cemaatçiler


Cemaat siyasi parti olsa ve seçime girse 1 milyon oy alamaz. Ama HSYK seçimlerini kıl payı kaybetti. Uzmanlara göre yargıdaki gücü yüzde 45 oranında. Hem de homojen bir yapı. Karşısında bulunan yüzde 55 ama içinde Atatürkçüsünden AKP’lisine kadar Cemaatçilerden rahatsız herkes var. İşin kötüsü Cemaatçilerin kimler olduğunu da tam olarak bilinmiyor. Kendisini çevresine Atatürkçü veya liberal olarak tanıtan birisi kripto (saklı) olarak Cemaate hizmet etmeye devam edebiliyor.


Yalnız yargı da mı? TSK’da, poliste, siyasi partilerde, STK’larda her yerde varlar. Amaç devleti ele geçirmek, bu yolda engel çıkaranları susturmak veya bertaraf etmektir. Cemaat kendisine karşıt cephe olarak adlandırılan kitlelerin her seviyede kanaat önderlerini de devşiriyor. ADD’lerde ve Alevi-Bektaşi derneklerinde bile kripto olarak varlar. Bakın Ateizm Derneği AKP’ye ve Erdoğan’a laf yetiştirip çakıyor ama Gülen’e laf edenleri dernekten atıyor.


Siyasetçi Cemaatçiler


Son günlerde MHP içindeki kavgayı görüyorsunuz. Arkasında bulunan neden Cemaat! CHP farklı mı? Cemaatçiler Atatürk’ün partisinde en üst düzeyde temsil ediliyorlar. Kaset operasyonu ile Kılıçdaroğlu getirildikten sonra, korku imparatorluğunu yıkıyoruz, hizipçiliğe son veriyoruz, Deniz Baykalcıları, Önder Savcıları temizliyoruz diye Ulusalcıların, Millicilerin ve Atatürkçülerin büyük bölümünü partiden temizlediler. Ayrıca Ergenekon ve Balyoz gibi operasyonun tetikçileri olan Cemaat’in unsurlarına sahip çıktılar. Diğer siyasi partilerde de varlar veya var olmaya çalışıyorlar.


AKP’de devam eden kavga da Cemaat odaklı! Erdoğan’ı etkisizleştirmek ve götürmek istiyorlar. Çünkü paralel yapıya karşı mücadele sürdürüyor ve devletin içinden temizlemeye çalışıyor. Şu anda Cemaatin önünde stratejik hedeflerine doğru yürürken yok edilmesi gerekli öncelikli tehdit Tayyip Erdoğan’dır.


Herhangi bir aydın, gazeteci, siyasetçi veya parti lideri devamlı olarak Erdoğan’a ve AKP’ye çatıyor, toplumun politik öfkesini özellikle Erdoğan’ın üzerine yönlendirirken Gülen’den ve Cemaatten bahsetmiyorsa, ya durumsal farkındalığı yoktur, büyük resmi göremiyor ve cahildir. Ya satın alınmış veya devşirilmiştir. Ya da açık veya kripto Cemaatçidir.


Bürokrat Cemaatçiler


Cemaatin devlet ve bürokrasi içinde paralel yapılanması 1983’te Turgut Özal ile birlikte başladı. Zaman içinde artarak devam etti. AKP döneminde kavgaya kadar en üst düzeydeydi. Cemaat gizli bir yapılanma. Hücreler şeklinde teşkilatlanmışlar. Paralel yapıyı temizlemek zor! Zorluğu Cemaatçi olup Cemaatçi olduğu bilinmeyenlerden (kriptolar) kaynaklanmakta. Paralel yapıyı devletin içinden tamamen temizlemek için güçlü bir siyasi irade ortaya koymak, arkasında durmak ve uzun soluklu mücadele vermek gerekir. Aksi durum; zaman içinde karşı devrimin gerçekleşmesi, kan, kin, gözyaşı, teokratik diktatörlük ve savaştır.


“En iyi muhalefeti Fuat Avni yapıyor” demek en iyi muhalefeti Fetullah Gülen yapıyor demekle eş anlamlıdır. Bu söylem bilgisizliğin, ideolojik derinliğe sahip olmamanın veya cehaletin bir tezahürü değilse mutlaka kripto Cemaatçi birine aittir.


Saygılar sunarım

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ