İHANETİN PİŞTİSİ
Türker Ertürk

İHANETİN PİŞTİSİ

Bu içerik 548 kez okundu.

“ Soykırım “ iddialarının 100’ünci yılı olan 24 Nisan 2015 hızla yaklaşırken emperyalizmi arkasına almış olan Ermeni diasporası amaçlarına ulaşabilmek için 3T’yi kendisine şiar edinmiş olarak dörtnala ilerlemektedir. 3T ise Türkiye’den sözde soykırımın Tanınması ve tabi sonucu olarak Toprak ve Tazminat isteğidir.

 

Bu üç T’nin en onur kırıcı olanı atalarımızın “ Soykırım “ yaptığı iddiasıdır. Bu iddia gülünçtür, komiktir ve yalandır. Bu yalan 100 yıl önce yine bu toprakları bölüp parçalamak ve ham yapmak isteyen emperyalizm tarafından uydurulmuştur.

 

Dün bu coğrafyayı istikrarsızlaştırmak ve tecavüzkar niyetlere kurban etmek için istismar edilenler bu bölgenin kadim halkları olan Ermeniler ve Rumlardı şimdi buna Kürtler de ilave edildi. Emperyalizmin doğu cephesinde değişen bir şey yoktur.

 

“ Soykırım “ iddiaları gülünçtür ve komiktir ama arkasındaki niyetleri ve gücü fark ederseniz gülünüp geçilebilecek bir olay değildir. Fakat ülkemizin onuruna, güvenliğine, istikrarına ve menfaatlerine yönelik bu açık düşmanlığa karşı Erdoğan liderliğinde AKP hükümeti gaflet, dalalet ve hıyanet içindedir.

 

Aşikar olan bu hıyanete karşın ülkemizi, atalarımızı ve evrensel doğruları cengaverce savunmaya çalışan kahramanlarımız da vardır. Bunlardan birisi, daha önce “ Tek Kişilik Ordu “ başlıklı yazımla çalışmalarından bu köşede bahsettiğim Şükrü Server Aya’dır.

 

Emperyalist yalan

 

İlerlemiş yaşına karşın köşesine çekilip rahatına bakmak varken parasını, emeğini ve zamanını “ Soykırım “ iddialarının emperyalist bir yalan olduğunu tüm dünyaya kanıtlamak için harcıyor. Bunun karşılığında bırakın ilgiyi, alakayı ve desteği düşmanlık görüyor dersek yeridir.

 

Şükrü Server Aya, soykırım yalanını tüm dünyaya anlatabilmek için çalışmalarını ve çıkardığı kitapların çoğunu yabancı dilde hazırlıyor. Geçtiğimiz Nisan’da sözde soykırım savlarının temelini oluşturan “ Büyükelçi Morgenthau’nun Öyküsü “ adlı propaganda kitabını paragraf paragraf irdeleyen ve yabancı belgelere dayanarak ipliğini pazara çıkaran  “ Preposterous Paradoxes of Ambassador Morgenthau “ ( Büyükelçinin Mantık Dışı Çelişkileri ) adlı kitabını çıkarmış ve Koç Müzesi’nde tanıtımını yapmıştı.

 

Tek kişilik ordu Aya boş durmuyor! Tam 7 ay sonra bu sefer Londra’da Quen Mary Üniversitesi’nde geçtiğimiz Cuma günü ( 29 Kasım 2013 ) yeni kitabıyla “ Twisted Law Versus Documented History “ ( Çarpıtılmış Hukuk Belgelenmiş Tarihe Karşı ) uluslararası kamuoyunun önüne tekrar çıktı.

 

Şükrü Server Aya bu çalışmasıyla, İngiliz hukukçu Geoffrey Robertsen’ın 2009‘da yazdığı “ Bir Ermeni Soykırımı Var mıdır? “ başlıklı kitabındaki diasporanın siparişine yönelik uyduruk iddialarını yine yabancı belgelerle çürütüyor.

 

Tanıtım etkinliğine İrlandalı tarihçi ve kitabı basan ATHOL yayınevi editörü Dr. Pat Walsh, çok sayıda akademisyen, gazeteci ve Londra’da yaşayan Türkler, AKP eski Milletvekili Turhan Çömez katıldı ama davet edilmesine rağmen ne Büyükelçiliğimizden, ne de Konsolosluğumuzdan bir Allah’ın kulu bile iştirak etmedi.

 

3 Milyon sterline ispat ederim

 

Ermeni diasporasının ve Gülbenkyan Vakfı’ndan kitabı yazması için yüklü miktarda para aldığı iddia edilen Geoffrey Robertsen’nın adamları tanıtım etkinliğine gelerek suçluluk psikolojisi içinde bağırıp çağırdılar ve provokasyon yaptılar.

 

Etkinliği basarak provoke etmek isteyenler “ Siz görürsünüz yaptığımız çalışmalar sonuç verecek ve çok yakında İngiliz Parlamentosu bu işe tarafsız kalmayacak “ diyorlar. Etkinliğe katılan bir Türk dostum dün beni aradı ve yıllar önce ünlü bir İngiliz avukatın kendilerine gelerek “ Bana 3 milyon sterlin verin bu olayın soykırım olmadığını ispat edeyim “ dediğini anlattı. Anlayacağınız bu iş Batı’da bir ticaret olmuş!

 

Şükrü Server Aya para istemiyor, sadece  “ Gölge etmeyin başka bir isteğim yok “ diyor. Soruyorum size, ülkemizin çıkarlarını korumakla görevli Londra Büyükelçisi bu etkinliğe katılmayacakta nereye katılacak. Ayrıca çok yakında olmasına rağmen Büyükelçilikten ve Konsolosluktan hiç kimse gönderilmemiş. Bu davranış nasıl yorumlanabilir?

 

Erdoğan ve Davutoğlu’nun husumetinden korktuğunuz için mi, ülkemizin çıkarlarının korunması peşinde olan bu etkinliğe gelmediniz ve kimseyi göndermediniz? Sizi geri çağırırlarsa tatlı hayatınız bozulur ve sterlinleri hesabınızda biriktirme şansınız mı yok olur!

 

Daha önce bu köşede geçtiğimiz 10 Kasım’da Atatürk’ü Anma Törenine hastalığını bahane ederek katılmayan Los Angeles Başkonsolosu’ndan söz etmiştim. Şimdi buna Londra Büyükelçisi’nin davranışı eklendi ve pişti oldular.

 

Etkinliğe katılan Dr.Turan Çömez’e “ Ne zaman Türkiye’ye döneceksiniz? “ diye sormuşlar. Cevaben “ Ben döndüğümde onlar orda olamayacak “ demiş. Bence de ülkemizin geleceği, menfaati, istikrarı ve güvenliği açısından gerçekten hayırlı olur.

 

Saygılar sunarım.   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ