Filistin, Filistin, Filistin…
Günay Güner

Filistin, Filistin, Filistin…

Bu içerik 336 kez okundu.

Emperyalizm insanlığın en şiddetli düşmanıdır. Ne ki insanlığın çok azı bu gerçeği kavrar.

İkinci Dünya Savaşı sırasında emperyalizm birçok oyunu eşzamanlı tezgâhladı. Bir yandan Yahudiler başta olmak üzere, yaratılan şeytanlar üzerinden emekçi sınıf dayanışması paramparça edilecek, ırkçılığın en azılısıyla Naziler Yahudileri ve diğer toplumları yok edecek, diğer yandan da İsrail’in, İsrail devletinin kurulması için Yahudiler İsrail diye adlandırılan topraklara doğru kaçırılacaklardı. Siyonizmle Naziler arasında bir gizli işbirliği, tezgâhın bir parçası olarak çok güçlü bir olasılıktır. Öyle ki kaçan Yahudiler tüm servetlerini, mal varlıklarını Almanya’da, Avrupa’da bırakacak biçimde İsrail’e kaçmaktaydılar. Acı ama İsrail devleti Nazilere kuruluşunu borçludur.

İsrail, emperyalizm, özellikle Birleşik Krallık emperyalizmi tarafından işgalci bir devlet olarak kurulmuştur. Vaat edilmiş topraklar ne demektir? Tevrat 21. yüzyılda neyi, hangi toprağı vaat edebilir? Olayın ilkelliğine bakar mısınız? Ve bu vaat edilmiş topraklar şu anki sırlarla da sınırlı değildir. Yine tarihsel belgelere bakarsanız, Ortadoğu’yu, Urfa’yı… içine alan bir hedef vardır. Akıllarınca adım adım ilerlemekteler. Bir an böylesi bir vaat edilmiş topraklar amacını İslam’ın taşımış olduğunu varsayalım. Göreceği tepkinin her yönden boyutunu tahmin edebiliyor musunuz?

Siyonistler taraşından İsrail’in kurulması hazırlıkları Osmanlıya kadar geriye gider. Yüksek paralar vererek toprakları satın aldıkları da tarihsel gerçektir. Filiştinliler o dönemde bir türlü uyanmamışlardır.

İşgalci İsrail devleti Filistinlilere (ki o toprakların gerçek sahipleri onlardır) kurulduğundan başlayarak sürekli zulmetmektedir. Filistinlileri onyıllardır çocuk, kadın, yaşlı demeden öldürmektedir. Yerlerinden sürülen Filistinlilerin önemli bölümü yıllarca kamplarda yaşamak (yaşamak denirse) zorunda bırakılmışlardır. İsrail Filistin’i uçaklarla bombalamaktadır, roketlerle vurmaktadır. Son olarak 11 Mayıs 2021’de Gazze’ye hava saldırısı düzenleyen İsrail, 150’den fazla insan öldürdü (16 Mayıs 2021). Nedeni ise İsrail mahkemesinin yine Filistinlilerin evlerini, yerleşimcilerin oturması için boşaltmaları yönündeki, zulüm kararına uyulmaması. Yaralıların, evsizlerin sayısını ise anmaya bile gerek yok.

İsrail, Yahudiler Nazilerden ne kötülükler gördüyse, aynısını Filistinlilere yapmaktadır. Gözlemcilerin kuşkuları arasında İsrail’in kimyasal silah kullandığı da vardır.

Uygar ABD hemen başkanı Biden’ın ağzından İsrail’e kesin destek bildirdi. Avrupa genelde üç maymunu oynamakta. Avusturya ise göndere İsrail bayrağı çekerek uygar dünyanın üyesi olduğunu bir kez daha gösterdi. Avrupa’da ve ABD’de Filistin’e destek gösterileri düzenlense de bu gösterilere katılanların çoğunun Ortadoğu kökenlilerden oluştuğu biliniyor.

İslam dünyası ise her zamanki rezilliğini gösteriyor. Petrodolarlarının üzerine yattıklarından, Filistin’in yok edilmesi işlerine geliyor. Hiçbiri demokrasinin, halk iradesinin, vicdanın yanından geçmemiştir. Krallıklar, emirlikler, kabileler… Asitte adam yok etmekle de ünlüdürler.

Filistin’e asıl darbeyi de yine bir Arap-ABD-İsrail ortak yapımıyla vurmuşlardı; El Fetih, Filistin Kurtuluş Örgütü çökertilerek, yerine İslamcı HAMAS geçirildi. Bugün tekbir getirerek “savaşmaktalar”. FKÖ’nün saygınlığının zerresi bile HAMAS’ta yoktur. İsrail de bunları özellikle Avrupa’ya göstererek, “Bakın bunlar teröristtir, benim teröristlere karşı kendimi koruma hakkım vardır, bu hakkımı kullanıyorum” diyerek kendi kıyıcılığını gizleyebilmektedir.

İnsanın aklına bir tezgâh daha gelmiyor değil; Filistinlilere bu tarifsiz kötülük, Nazilere haklılık payı çıkarmak, Nazileri aklamak, Müslümanları Avrupa’dan kovmaya zemin hazırlamak amacı taşıyor olamaz mı?.. Üzerinde düşünmeye değer.           

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ